Ненавидів Горбачова і Януковича: Ким був двічі прем'єр-міністр України Віталій Масол

Сьогодні помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол. Восьмий голова Ради Міністрів УРСР, прем'єр-міністр України

Ненавидів Горбачова і Януковича: Ким був…

Depo.ua пропонує згадати, чим він був і що значущого зробив.

Віталій Масол керував урядом України двічі, з 1987 по 1990, і з 1994 по 1995. Він був комуністом, членом політбюро ЦК КПУ, народним депутатом СРСР і українським нардепом.

Він народився 14 листопада 1928 в селі Олишівка Чернігівського району Чернігівської області в родині вчителів, закінчив київський Політех, працював на Новокраматорському машинобудівному заводі, де почав з помічника майстра і дійшов до посади директора заводу. В політику пішов в 1972 році з посади гендиректора виробничого об'єднання Краматорських заводів важкого машинобудування Донецької області, обійнявши посаду першого заступника голови Держплану УРСР.

10 липня 1987 його вперше було призначено головою Ради міністрів Української радянської соціалістичної республіки. Треба сказати, що улюбленцем народу він не був, проти Масола та його союзоцентристських поглядів активно виступало національно свідоме студентство, організувавши революцію на граніті.

В результаті 23 жовтня 1990 ВР України прийняла відставку Масола. Але вже через півроку він був обраний народним депутатом України. Працював у комісії ВР України з питань планування, бюджету, фінансів та цін.

В 1986 році він був серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Масола включили до складу урядової комісії з ліквідації наслідків аварії.

"За рекомендацією світила радянської радіаційної медицини Леоніда Ільїна ми з академіками кожен день блокували радіонукліди горілочкою. Може, тому і відбувся відносно легко після Чорнобиля", - розповідав він "Фактам".

За представленням Президента України Л. Кравчука був удруге затверджений ВР України 16 червня 1994 на посаді прем'єр-міністра.

За часів Масола було розширено Набережно-Хрещатицьку вулицю до шести смуг, побудовано Новообухівську трасу, транспортні розв'язки. Завдяки йому на проспекті Перемоги і Броварський дорозі нема жодного світлофора.

З 28 до 20% було знижено податок на додану вартість, введено в експлуатацію хлібзавод на Оболоні, в Дарницькому районі почали будівництво єдиного в Україні підприємства з повним циклом виробництва інсуліну.

В березні 1995 року 66-річний прем'єр написав заяву про відставку з формулюванням "у зв'язку з відходом на пенсію за станом здоров'я. Після цього він час від часу давав інтерв'ю, з яких ми і знаємо, як жив та чим дихав Восьмий голова Ради Міністрів УРСР, третій прем'єр-міністр України, який почав працювати в уряді радянської держави, а закінчив – в уряді незалежної.

Відвідував гральні автомати

В інтервью Gazeta.uа Масол в 2013 році розповідав, що інколи грає в автомати

"На одноруких бандитах іноді бавлюся на Воровського та бульварі Лесі Українки. Пенсія дозволяє. Коли півтори годинки вільні є, раз чи два на місяць із водієм зазираю. Вдень, звичайно. Було, півроку не ходив. Буває, місяць не ходжу. По-різному", - розповідав він і зізнався, що найбільший виграш в нього був 90 тисяч гривень, а програш – 15.

Пенсія в нього, станом на 2013 рік була - 15 875,17 грн.

Сварив Ющенка і не любив Януковича

Масол вважав, що заводи в Києві було знищено і замість них набудували "гольфів і казино" за часів Ющенка.

"Найслабкіший президент був", - заявляв він. А на питання журналістки, щодо Януковича, який тоді очолював країну (інтерв'ю відбувалося в березні 2013) відповів, що "нинішнього президента не обговорює".

"Але вам по моїх очах видно, – сміється. – Якщо державою керує людина, яка сиділа у в'язниці два рази і яка не має уявлення, що таке ВВП, яка не знає, де Казахстан, а де – Туркменістан, що таке Словенія, а що – Словаччина, і якого у світі ніхто не приймає, – то треба задуматися над тим, хто за нього голосував. На жаль, наш народ такий бідний, що за 100 гривень продається. У мене в банках друзі працювали по 15 років. Їх усіх звільнили, а прислали донецьких", - пише Gazeta.uа.

На 80-річчя Янукович привіз Масолу додому орден Ярослава Мудрого. А на своє 60-річчя не запросив пенсіонера-урядовця на свій день народження.

Заявив, що Ющенко прибрав Гетьмана, а Янукович - Кушнарьова

"Вадима Гетьмана прибрав Ющенко, адже вони не поділили гроші і банк" Україна ", який був розвалений. У ньому був не один мільярд, а майже сто мільйонів були виведені в офшори. Але ніхто не звинуватить сьогодні Ющенка у вбивстві Гетьмана, адже цю людину на другий день приберуть. А Янукович, в свою чергу, прибрав Щербаня, адже бачив в ньому гідного суперника. Також вчинили і з Кушнарьовим, адже він міг стати президентом України ", - цитує його Politeka

Ненавидів Горбачова і був сексистом

В інтерв'ю Gazeta.uа він заявив, що Горбачова за розвал радянського союзу треба посадити на кілок і висміював його відданість дружині.

"Цей негідник заслуговує долі сина Тараса Бульби! Його на кілок посадити треба. Розвалив потужну країну. Приїжджав у відпустку в Крим. Сидять усі члени Політбюро ЦК КПРС, України, обговорюють боротьбу з алкоголізмом, права республік. Раптом заходить Раїса Максимівна: "Ой, Мішенька спати хоче, давайте закінчувати" (копіює жіночий голос). І всі розходяться. Ну, це ж не діло, коли жінка втручається в роботу політика", - казав він.

Був нещасним в першому шлюбі

В Масола було дві дружини, з однією він прожив 20 років, із другою – 23. Перша дружина його постійно зраджувала, що він і не приховує. Але впевнений, що то була "сексуальна хвороба".

"З першою дружиною мені важко було. Одружився з нею 20-річною, а вона вже робила аборти. Симпатична. 1953-го сама запропонувала розписатися під час обіду в ресторані. Копірувальниця, не мала освіти. Уже при мені закінчила технікум та інститут. 1963-го мене призначили директором Новокраматорського машинобудівного заводу. Це – висока зарплата, курорти, машина. Що тобі ще треба? Зайшов чоловік у хату – поцілуй, і я буду тобі сто разів вдячний. А вона мені навіть сорочки випрати не хотіла. Бенкети влаштовувала, коли мене немає дома, – згрібає у пригоршні серветку на колінах. – Приходжу о десятій вечора, а гості розходяться. Вона потім удруге вийшла заміж, і з другим чоловіком поводилася так само. Але я такий задоволений, – знову поправляє серветку, – що потерпів і дочекався, доки син закінчить інститут. Бо якби у мене була друга сім'я, сина у мене не було б. Я завжди за ним слідкував, опікував, учив", - розповідав він.

В 1994, коли Масол удруге став прем'єром, його син Ігор приватизував державне підприємство "Точелектроприлад". За Януковича на цьому підприємстві часто відбувалися обшуки.

З другою дружиною шлюб видався щасливий, вони більше 20 років пробули разом, померла вона 18 років тому.

За якимось роковим збігом Віталій Масол в цьому повторив долю ненависного Горбачова - його дружина теж померла від раку і він, як і Горбачов, впевнений, що її здоров'я підкосила його відставка. Вона сприймала її дуже тяжко і довго не могла змиритися

Дуже хворів

Останніми роками в Віталія Масола було слабке здоров'я, журналістам розповідав, що страждає на мерехтливу аритмію і живе на ліках.

Через хворобу лікарі примусили його дотримуватися дієти, і перевели на знежирений сир, парові котлети і вівсянку. Віталій Масол дуже любив солодощі, соління і борщ з салом і часником.

Жив під Києвом

Після відставки Віталій Масол жив на дачі в Конча-Заспі. За ним, як колишнім прем'єр-міністром, зберегли трикімнатний будиночок, в який він переїхав в 1991 році, службову машину і медичне обслуговування. Після смерті дружини до нього переїхала сестра. "Фактам" Віталій Андрійович розповів, що навчив її закривати варення по рецепту дружини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme