Названо нову причину Великого пермського вимирання

Американські вчені запропонували нову версію найкатастрофічнішого вимирання тварин в історії Землі

На думку вчених, до загибелі безлічі видів 252 мільйони років тому привели виливи величезних обсягів магми в Сибіру, передає Depo.ua з посиланням на EurekAlert!.

Геологи з Сіракузького університету в США вважають, що формування магматичних порід викликало ланцюг подій, які привели до кінця пермського геологічного періоду, коли зникли понад 95% видів морських тварин видів і понад 70% наземних видів.

Дослідники прийшли до висновку, що магма, що виливалася, впливала на відкладення, багаті вуглеводнями. Це підготувало грунт для масштабного вивільнення парникових газів і глобальної зміни клімату.

"Наша модель пов'язує початок зникнення з початковим імпульсом від магматичних порід. Це являє собою критичний момент в еволюції життя на Землі. Масове вимирання може зайняти 10000 років або менше - за геологічними мірками, це одна мить - але його вплив на еволюцію видів ми все ще спостерігаємо сьогодні", - підкреслив Сет Берджесс, провідний автор статті і геолог Геологічної служби США.

Фахівці також відзначають, що чверть мільярда років тому відбулися два великих виверження вулканів, і головною причиною масового вимирання виявилося друге з них.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme