"Дітей ділять на перший та другий сорт?": Батьки обурені зміною правил прийому до ДНЗ Києва

Користувачі мережі вже декілька днів поспіль обговорюють ухвалу Київради про Порядок здійснення видатків на дошкільну освіту, згідно якої відбулися деякі зміни у зарахуванні до дитячих садків

"Дітей ділять на перший та другий сорт?"…

Depo.ua вирішило простежити за дискусією батьків.

Що змінилося у процесі зарахування до ДНЗ Києва

У столиці до дитсадків у першу чергу братимуть дітей-киян. Дитину без столичної реєстрації візьмуть лишень, якщо там буде вільне місце і тільки за гроші, які має виділити громада того міста, де народилася та зареєстрована дитина. Проте ці зміни не стосуються дітей вимушено переміщених осіб. Їхні пільги залишаються у силі.

"Встановити, що у разі зарахування з 01 вересня 2018 року в комунальний заклад дошкільної освіти територіальної громади міста Києва дитини, не зареєстрованої в місті Києві (окрім дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників АТО), встановлюється щомісячна плата за надання дошкільної освіти в комунальному закладі дошкільної освіти територіальної громади міста Києва в розмірі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, затвердженого рішенням Київської міської ради про бюджет міста Києва на відповідний рік", - йдеться в новій ухвалі.

У столичній адміністрації ці новації називають справедливими, бо у рішенні, яким передбачена плата за садочок для іногородніх, передбачена також і компенсація витрат киян - за приватні садочки.

Зміни можна побачити на сайті електронної черги до ДНЗ. Батьків просять зазначити, де дитина зареєстрована, адже кияни матимуть пріоритет у зарахуванні до закладу. При цьому, якщо дитина ще не зареєстрована, можна скористуватися реєстрацією одного із батьків.

За ухваленим новим Порядком визначається певна сума (за формулою), яка повинна бути профінансована з міського бюджету на утримання кожної дитини в садочку. Це принцип, відомий під назвою "гроші ходять за дитиною". Також батьки-кияни можуть отримати компенсацію за перебування їхньої дитини в приватному садочку. Не всю вартість, а лише стільки коштувало б утримувати дитину в комунальному садочку. приблизна сума - 2 тис. 500 грн, а також витрати на харчування - близько 1 тис. грн.

Проте, за словами співорганізатора спільноти "Батьки SOS" Олени Бондаренко, не все так просто, бо гроші отримують не батьки, а заклад. Для отримання цієї компенсації приватний садочок має надати документацію про свою діяльність (перелік – у Порядку). Крім того, якщо приватний садочок отримає кошти з бюджету, то буде змушений звітувати про усі свої гроші, а не лише бюджетні. А от чи захочуть...

Реакція мережі на зміни у правилах прийому до ДНЗ Києва

Більшість цей новий Порядок обурив, адже він суперечить Конституції України, яка гарантує кожному українцю право на освіту, в тому числі і на дошкільну. Деякі з батьків впевнені, що таку ухвалу можна подолати юридично. Іншим батькам радять писати скарги про порушення права на доступну і безоплатну дошкільну освіту і зберігати скріни свого місця в електронній черзі на сайті.

Проте, є і такі батьки, здебільшого кияни, які радіють змінам, адже потрапити до омріяного садочку не так вже і просто, навіть коли поставив дитину до черги одразу після її народження, маючи відповідну реєстрацію та живучи фактично біля садочку, куди хочеш віддати дитину.

ФОТО: Parta.ua

Нагадаємо, у столичному дитсадку п'ятирічного хлопчика вдарило струмом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme