Навчатися в Україну їде найбільше індійців

До України й сьогодні майже 30% іноземних студентів приїжджають з пострадянських держав, але у 2017 році лідерство за кількістю студентів в українських вишах перейшло до Індії

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу МОН.

"Це для нас позитивний та знаковий сигнал – нам вдається вийти за межі пострадянської зони комфорту. Лише упродовж двох минулих років кількість українських вищих навчальних закладів, де навчаються іноземні студенти, зросла зі 185 до 228. У 2017 році було видано майже 40 тисяч (39905) запрошень на навчання. І це удвічі більше, ніж ще у 2015-му", – розповіла Гриневич.

Вона додала, що Україна значно посилила свою присутність на різноманітних міжнародних освітніх конференціях, виставках тощо. Лише в 2017 році можливість навчання в Україні для іноземних абітурієнтів було представлено в Індії, Марокко, Лівані, Азербайджані, Туреччині, Польщі, Туркменістані.

Сьогодні близько 5 млн осіб в усьому світі залишають рідні країни та їдуть навчатись за кордон. І ця цифра зростає. Найбільше іноземних студентів навчають Британія, Німеччина, Франція, Австралія. Але беззаперечним лідером залишається США – там навчається майже кожен п'ятий із загального обсягу іноземних студентів у світі.

"Нам є на кого рівнятися. Зараз в Україні навчається понад 66 тисяч іноземних студентів (66 310). У 2011 році їх було 53664. Тобто попри складний процес реформування держави, ті труднощі, з якими ми стикаємось, інтерес до навчання в Україні збільшується", – каже Гриневич.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна