Наш народ хотіли знищити: У Польщі вшанували пам'ять жертв Голодомору

У Варшаві представники української громади Польщі, учні української суботньої школи та дипломати Посольства України в РП вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

Як передає, про це повідомляє Укрінформ.

Повідомляється, що у рамках поминальних заходів у православній церкві ім. Святого Яна Клімака відбулося поминальне Богослужіння, а після цього запалено лампадки біля пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

"Важко навіть уявити розміри цієї трагедії, геноциду, який торкнувся України в 30-х роках. Мільйони людей - шість, сім, вісім - складно навіть порахувати усіх, хто загинув у ті роки, - віддав своє життя тільки за те, що хотів себе називати і називав українцем, що хотів будувати свою державу, розвивати своє господарство, і що протидіяв політиці колективізації і комуністичного режиму. Пам'ять про них залишалася і залишається не тільки серед українців, але й усього світу",- наголосив у зверненні посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Він звернув увагу, що Голодомор торкнувся не лише українців, але й поляків. Дипломат нагадав, що Сейм Польщі ухвалив відповідну декларацію про засудження комуністичного злочину, що призвів до Голодомору в Україні. Дещиця нагадав, що в Польщі у декількох місцях встановлено пам'ятники загиблим українцями.

Колишній голова Об'єднання українців у Польщі Юрій Рейт нагадав, що голодомори були не лише в 1933 році, але й у 1921-1923 роках і 1946-1947 роках.

"Ми бачимо, що цих голодоморів було декілька. Наш народ постійно хотіли знищити, постійно хотіли не дати йому шансу будувати свою державу. Роками і десятиліттями знищувалася пам'ять про голодомори", - наголосив Рейт.

Повідомляється, що вечірні поминальні богослужіння у пам'ять про жертви голодоморів в Україні відбудуться ввечері у двох греко-католицьких церквах Варшави. Крім того, жертви голодоморів в Україні згадують в суботу також і в інших містах Польщі.

Нагадаємо, що 25 листопада у Києві біля Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" відбулися заходи із вшанування пам'яті померлих під час голодоморів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 страшних голодоморів останніх століть

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme