Намагаючись відвоювати "Корвалол", "Дарниця" ризикує втратити "Цитрамон" та інші препарати, – ЗМІ

Поки на українському фармацевтичному ринку є "Корвалол" різних виробників, це стимулює конкуренцію і гарантує доступні ціни на популярний препарат

Про це пише "Юридична газета" у статті "Справа в стилі ретро", повідомляє "Дзеркало тижня", інформує Depo.ua.

Втім, на думку експертів, ця озвучена компанією "Дарниця" у ЗМІ позиція в підсумку може призвести до того, що інші компанії будуть випускати також препарати "Дарниці", яка раніше виграла суперечку за "Цитрамон" з компанією "Здоров'я". І тому позиція "Дарниці" щодо "Корвалолу", який нібито можуть випускати усі, є прикладом подвійних стандартів.

"На мою думку, виникла ситуація, коли Верховний Суд може навіть постановити, що сторона не може в аналогічних питаннях займати різну позицію. Якщо в одному випадку "Дарниця" говорить: "Ні, це неможливо", а в іншому: "Так, так може бути", то Верховний Суд, наприклад, може ухвалити, що аргументація "Дарниці" необгрунтована, позаяк вона суперечить аргументації цієї ж компанії в іншій аналогічній справі. І якщо "Дарниця" бореться за "Цитрамон" і виграє, вона має бути готова, що вона бореться за "Корвалол" і програє", - вважає фахівець у сфері інтелектуальної власності, адвокат і партнер юридичної фірми Arzinger Тарас Кислий.

Як раніше повідомлялося, понад 15 років "Фармак" намагається захистити унікальність торгової марки "Корвалол Corvalolum". Цю назву компанія зареєструвала в Україні ще в 1993 році. Препарат був визнаний добре відомим, однак конкурент на ринку – фармацевтична компанія "Дарниця" – почала випускати лікарський засіб під назвою "Корвалол-Дарниця".

Нагадаємо, 30 жовтня відбулося чергове судове засідання у справі про добре відоме позначення "Корвалол Corvalolum". Під час засідання, після заслуховування аргументів сторін та повного і об'єктивного аналізу матеріалів справи, господарський суд ухвалив рішення про відмову в позові фармацевтичній фірмі "Дарниця" до МЕРТ повністю. Це свідчить про те, що рішення Апеляційної палати МЕРТ про визнання позначення "Корвалол Corvalolum" добре відомим законне і обгрунтоване і було ухвалене з дотриманням всіх вимог чинного законодавства України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"