На верхній полиці, в ополонці та у замку: Як українці оригінально святкуватимуть Новий Рік 2022

В Україні ще з середини листопада розпочався гарячий сезон підготувань до новорічних і різдвяних свят. І все більше людей прагне відзначити їх нестандартно

Аліна Євич
Журналістка
На верхній полиці, в ополонці та у замку…

Набирають популярності оригінальні святкування – як, наприклад, зустріч Нового року у потязі, занурення в ополонку за секунду до настання 2022 року та занурення в інші епохи. Журналісти Depo.ua зібрали нестандартні варіанти, як українці святкуватимуть Новий рік.

Зустріти бій курантів на верхній полиці: Новий рік у потязі 

Святкування Нвого року в потязі

Набуває популярності святкування зустрічі Нового року в дорозі - найчастіше у потязі. Проте готуватися варто заздалегідь - станом на 9 грудня українці вже розкупили всі квитки на новорічні рейси. Через це "Укрзалізниця" призначила шість додаткових поїздів до новорічних свят: 

  1. Київ – Херсон, відправлення з Києва та Херсона 31 грудня;

  2. Херсон – Київ, відправлення з Києва та Херсона 31 грудня;

  3. Київ – Одеса, відправлення з Києва 31 грудня, з Одеси – 1 січня.

  4. Київ – Ужгород, відправлення з Києва з 24 грудня по 8 січня через день о 19:25 і прибуття до Ужгорода о 12:09. У зворотному напрямку, з Ужгорода, поїзд відправлятиметься о 22:26 і прибуватиме до Києва о 14:45.

  5. Київ – Харків, відправлення з Києва 31 грудня о 13:50 та прибуття до Харкова о 22:20. У зворотному напрямку поїзд відправлятиметься 31 грудня о 23:29, до Києва прибуватиме о 8:28.

  6. Київ – Львів, відправлення з Києва 31 грудня о 6:57, у Львів прибуватиме о 16:58. Зі Львова відправлення 31 грудня о 23:19 та прибуття до Києва о 6:26.

Святкування Нового року в громадському транспорті

Вартість такого святкування - від 170 до 1000 гривень. Ціна різнитиметься залежно від напрямів, кінцевої точки прибуття, комфортабельності спальних місць і тривалості подорожі. 

Варто пам’ятати, що офіційно у потягах "Укрзалізниці" пасажирам та працівникам заборонено розпивати спиртні напої. Правопорушення карається штрафом, якщо ж через алкоголь чи інші речовини пасажир неадекватно поводиться, його мають право зсадити з рейсу правоохоронці на найближчій станції. 

Ксенія Лаврентьєва провела Новий рік-2019 на верхній полиці в потязі - тоді дівчині екстрено довелося їхати у Львів до родичів, тож традиційне святкування вона пропустила. Згадує, що це був невдалий досвід, але вже у ніч з 2021 на 2022 рік вона це виправить.

"Я тоді їхала в плацкарті й у радіусі 10 метрів усі були не зовсім тверезі, кричали, а хтось почав і хлопавки запускати. Це закінчилося конфліктом, криками й тим, що до ранку я не заснула - і жодного настрою не було взагалі святкувати. Але цього року ми з друзями купили квитки в купе, вже наготували списки їжі на новорічний столик. Я навіть візьму з собою мініялинку - скручу її з гілок, мабуть. І вже цього року це має бути дуже круте святкування, бо воно відбудеться у колі друзів, у дорозі і з хорошим настроєм", - розповідає Ксенія. 

Подорожі у часі і просторі: Тематичні тури

Турфірми і різноманітні заклади приваблюють клієнтів особливим колоритом - запрошуючи відзначити свято у вкрай незвичних обставинах.  Наприклад, минулоріч центр ремесел "Дунстан" поблизу Вінниці відкрив двері у середньовічну Британію, до короля Артура. 

 

Святкування за лицарськими традиціями

 

Святкування було пізнавальним - гостям запропонували взяти участь у тематичному квесті, самостійно виготовити смолоскипи, свічки та ялинкові прикраси. 

Цього року з цікавинок – наприклад, зустріч Нового року на хуторі "Козацька Січ" на Дніпропетровщині в компанії козарлюг з боями на шаблях і домашніми стравами. Також охочих до історичної екзотики запрошують до луцького замку Любарта. Організатори запрошують пройти випробування, покуштувати цілющі настоянки та історичні наїдки і опівночі підняти келих ігристого на замковій вежі. 

Зі зручностей - камін і гаряча вода: "сільське "святкування 

Святкування в лісовому чи сільському будинку

Туроператори розповідають, що вже другий рік поспіль в Україні набирає популярності святкування Нового року у віддалених від міста та шуму локаціях – зокрема, у сільських будиночках. 

"Це взагалі найдешевший варіант з-поміж усіх, які ми пропонуємо туристам у межах України. Коштує він 150 гривень з людини за добу. До села потрібно доїжджати самостійно. Зі зручностей - гаряча вода, вбиральня в домі й камін", –  розповідає туроператор Наталія Стрельбітська.

Такий відпочинок у сільській місцевості можна організувати самостійно – достатньо знайти вільний будинок до душі, який здають в оренду. 

Пірнути у 2021 - і винирнути наступного року

Зустріти Новий рік в ополонці

Андрій Малиський протягом трьох років відзначає Новий рік нетрадиційно - не в сімейному колі, а посеред Дніпра чи на березі річки. Туди чоловік приходить кожного 31 грудня за пів години до опівночі - і коли до бою курантів лишається кілька хвилин - починає занурюватися. 

"Заходжу по пояс, потім глибше, по шию. Взагалі я загартований, тому це не проблема - звик уже, а непідготовленим людям так краще не експериментувати А сам я вмикав будь-яке радіо на смартфоні й за кілька секунд до 00:00 пірнав, а винирював, виходить, уже в наступному році. Рік тому до мене приєднався і Микита, мій брат, то тепер ми разом ходимо на річку. Нас коли бачать - питають, чи ми адекватні. А нам весело, бо це класно - зустрічати кожний рік голим, мокрим і з новими силами", - каже Андрій. 

Фото: Pexels

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme