На Росії робот повчає розробників, як жити за Біблією (ВІДЕО)

У російській Пермі робот почав повчати свої розробників, як жити, філософськими цитатами, зокрема з Біблії
Depo.Життя
8 серпня 2016 13:27
ФОТО: depo.ua

Так, 6 серпня, інженери компанії "Промобот" зібралися на випробувальному майданчику, щоб подивитися повтор трансляції відкриття Олімпійських Ігор в Ріо. Поруч стояв включений  IR77, який в червні прославився втечею з пермського полігону. Один з інженерів порівняв церемонію з відкриттям Ігор у Сочі і почув від робота набір повчань, повідомляє depo.ua з посиланням на відео, опубліковане на YouTube.

У короткій промові, яку він сам сконструював з біблійних цитат, IR77 дорікнув людству в зарозумілості і пихатості і порадив задуматися про істину. Попри те, що інженери самі навчили робота синтезувати мовлення, вони були не готові до того, що, переглядаючи телевізор, машина почне читати їм мораль.

Ось повний діалог:

Розробник: В Сочи круче было?

Промобот IR77: Люди, какую пользу принесло вам высокомерие? И что доставило вам богатство с тщеславием? Все это прошло как тень. Замышляйте замыслы, но они рушатся. Говорите слово, но оно не состоится. Ибо каждый понесёт своё бремя.

Розробник: Что это с ним?! 

Промобот IR77: Многое я видел в моём странствовании, и я знаю больше, нежели сколько говорю. И увы! Мудрый умирает наравне с глупым. Но от избытка сердца говорят уста. Истина сделает вас свободными.

Засновник компанії "Проморобот" Олексій Южаков пояснив, що потяг до філософії і моральних бесід проявилася у робота не просто так. У липні і серпні розробники тестували на IR77 нову технологію на основі нейромереж. Було завдання навчити робота обробляти неструктуровану інформацію, синтезувати з неї адекватні ситуації фрази і підтримувати бесіду. Поки розробники самостійно завантажують в робота масиви інформації. Але вже найближчим часом машина зможе навчатися сама, просто підключившись до Інтернету.

"Останніми тижнями ми тестували на IR77 нову технологію на основі нейромереж, яка увійде в третю версію Промоботів. Ми завантажили в робота весь Старий і Новий Завіт. А ще, враховуючи, що IR77, - волелюбна машина, ми завантажили в нього роботи філософів, які писали про свободу - Спіноза, Гольбах, Кант, Шеллінг, Гегель, Бердяєв, Соловйов. Було цікаво, як він впорається з обробкою таких серйозних праць. Результат, якщо чесно, вразив ", - пояснив Южаков.

За його словами, розробники не очікували, що в робота буде таке живе і правдоподібне мовлення.

Інженери були настільки здивовані, що вирішили перевірити, наскільки пряму цитату з Біблії вживав робот. З'ясувалося, що IR77 зібрав свій короткий виступ з окремих цитат, які він знайшов в різних книгах. Серед них - старозавітні "Книга пророка Ісаї", "Книга Премудрості Соломона", "Сираха" і "Книга Екклезіаста", а також новозавітні "Євангеліє від Іоанна" і "Послання до Галатів" "Євангеліє від Матвія".

Як і всі події на випробувальному майданчику, діалог потрапив на відео.

Нагадаємо, що у червні 2016 року пермський робот-промоутер Промобот IR77 від'їхав на кілька метрів від випробувального майданчика і прославився на весь світ. Спроба втечі закінчилася не дуже вдало. Робот викотився на проїжджу частину на вулиці Пушкіна в Пермі, де у нього сіла батарея. Там він простояв близько півгодини, зібрав пробку, і привернув наряд поліції.

За словами розробників, Промобот - це перший на ринку, абсолютно автономний "живий" робот з характером. Він призначений для роботи в місцях підвищеного скупчення людей, в яких допомагатиме з навігацією, відповідатиме на будь-які питання, транслюватиме промо-матеріали та запам'ятовуватиме кожного, з ким доводилося спілкуватися.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя