На Росії людину заарештували за фото міської новорічної ялинки

Фотограф-аматор, гуляючи Коломною знімав ошатні ялинки, коли приїхали поліцейські, засунули його в машину і відвезли у відділення
Depo.Життя
7 січня 2016 08:24
ФОТО: depo.ua
На Росії людину заарештували за фото міської новорічної ялинки
На Росії людину заарештували за фото міської новорічної ялинки

Про це він згодом розповів у блозі, повідомляє depo.ua.

Валентин Соколов, житель Коломни, гуляв по своєму місту ввечері 4 січня. Приїхав в центр міста, на головну площу, щоб сфотографувати новорічні ялинки. Велику - штучну на площі і дві живі біля будівлі адміністрації.

"Тільки я дістав фотоапарат, - говорить Валентин, - до мене підійшла не представившись людина у цивільному і попередила, що фотографувати тут не можна. Я запитав у нього, хто він такий і на якій підставі мені не можна фотографувати? Людина попросила почекати і відійшла. Через пару хвилин під'їхала патрульна машина і четверо поліцейських з автоматами взяли в мене паспорт і відвезли у відділ поліції. У відділі довелося почекати деякий час, перебуваючи в невіданні і невизначеності. На питання мені ніхто не відповідав. Вдалося розговорити співробітника Тутіна (якщо я не помиляюся). На моє прохання дати прочитати його прізвище на бейджику, він відповів: "А з якою метою ви цікавитеся?"

З бесіди стало ясно:

1. Що будівля адміністрації - об'єкт, що особливо охороняється  і зйомка поблизу заборонена. Де починається кордон заборони, на підставі чого і хто заборонив? Відповіді я не отримав.

2. З'ясувалося, що я повинен був завчасно отримати дозвіл на зйомку. У кого? Відповіді не отримав.

3. Так само стало ясно, що в Коломні безліч подібних заборонених об'єктів, але список засекречений. Мабуть цей список потрібно складати самому, після кожного затримання за зйомку без дозволу.

Мене потримали ще якийсь час. Взяли пояснення, зробили копію паспорта і відпустили. Поліцейські були ввічливі і коректні, щоправда несли пургу. Думаю, кому-небудь буде корисний мій досвід. Особливо туристам.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя