На Росії лікарям заборонили критикувати керівництво і владу

Медикам Забайкальського краю заборонено критикувати керівництво медичних закладів та органи влади
Depo.Життя
10 січня 2016 08:33
ФОТО: depo.ua

Це випливає з кодексу професійної етики та службової поведінки, який набув чинності з 1 січня 2016 року, повідомляє depo.ua з посиланням на FlashSiberia.

У документі говориться, що "працівник у рамках службової поведінки повинен утримуватися від публічних висловлювань, суджень та оцінок щодо діяльності медичної організації, її посадових осіб, органів виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, її посадових осіб".

Крім того, медикам забороняється обговорення питань планування та проведення державних закупівель, здійснюваних медичною організацією.

Наголошується, що кодекс "має обов'язкову силу для всіх працівників медичних організацій державної системи охорони здоров'я", а його дотримання працівниками "враховується при оцінці якості та ефективності їх професійної діяльності".

Співробітники медустанов розповіли виданню, що кодекс дозволить владі боротися з неугодними. Цього не приховують і в самому міністерстві охорони здоров'я регіону.

"Ситуація в галузі важка: відсутність медикаментів, затримка зарплати. Кодекс, в першу чергу, розрахований на те, щоб не допустити заворушень у професійному співтоваристві", - розповіло джерело агентства у відомстві.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя