На Росії кажуть, що "Зоряні війни" змавпували з їхнього "Кощія Безсмертного"

Аспірант вузу в російському Томську Євген Гарін звинуватив творців "Зоряних воєн" в повному копіюванні "з мінімальним авторським внеском у розвиток сюжету" радянської кіноказки "Кощій безсмертний"
Depo.Життя
24 лютого 2016 15:26
ФОТО: depo.ua

Він стверджує, що виявив плагіат за допомогою розробленої ним "системи антиплагіату", при цьому твори збігаються на 96%, передає depo.ua з посиланням на "РИА Томск".

Про своє відкриття аспірант повідомив в листі міністру культури Росії Володимиру Мединському і голові спілки кінематографістів, режисерові Микиті Михалкову. Система антиплагіату розроблена в Томському держуніверситеті систем управління і радіоелектроніки (ТУСУР).

"Можна говорити про повний збіг сюжетів двох фільмів: збігаються соціальні ролі персонажів, їх соціальна взаємодія між собою, еволюція соціального середовища двох творів. Це свідчить про повне копіювання першоджерела "Кощій Безсмертний" з мінімальним авторським внеском у розвиток сюжету плагіативної копії трилогії "Зоряні війни", - йдеться в повідомленні.

Система антиплагіату проаналізувала першу серію оригінальної трилогії "Зоряних воєн" (хронологічно - четверту). За версією її творця, програма виявила наступні подібності:

Люк Скайвокер - Микита Кожум'яка

Лея Органа - Марія Моревна

Магістр Йода - Дідок-сам-с-перст-борода-сім-верст

"Сокіл тисячоліття" - Килим-літак

Крім того, збіглися і деякі сцени, повідомляє автор листа. Наприклад, Скайвокер відправляється в подорож, прослухавши голографічний запис, записаний R2D2. Про викрадення Марії Моревни Кожум'яка дізнається від вмираючого на його руках "пустотливого хлопця". "Сокіл тисячоліття" притягується до Зірки смерті силовим променем, а в "Кощія безсмертного" килим-літак приковують ланцюгом до землі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя