На Чорнобильській АЕС зміцнили всі стіни і перекриття

Це необхідно для того, щоб будівля станції витримала насування нового укриття
Depo.Життя
4 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua

Фахівці компанії "Укренергомонтаж"завершили будівництво огороджувального контуру на ЧАЕС, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрбуд". Ця робота, виконана українськими будівельниками, була необхідна для того, щоб станція витримала насування нового сучасного укриття - так званої Арки. Зокрема, українці зміцнили все стіни та перекриття станції, а також збудували з двох сторін машинного залу дві нові залізобетонні стіни висотою 37 метрів, шириною 40 сантиметрів і завдовжки 50 метрів

Перш ніж будувати нові стіни, будівельникам довелося звільнити ЧАЕС від «сміття», що лежало там 30 років. На початку будівництва працівники "Укрбуду" демонтували десятки тонн технологічного обладнання та металоконструкцій, а також вручну відбили і вивезли сотні кубометрів аварійного бетону, залитого ще в ході ліквідації аварії в квітні 1986 року. Тільки після цього вони змогли приступити до заливки нового фундаменту - чотирьох плит шириною 12 метрів і глибиною 4 метри. А вже на них побудували стіни, які закриють Арку з двох сторін після її насування на станцію. В цілому на ці роботи пішло 10,5 тисяч кубометрів бетону та близько півтори тисячі тонн арматури.

На Чорнобильській АЕС зміцнили всі стіни і перекриття - фото 1

На Чорнобильській АЕС зміцнили всі стіни і перекриття - фото 2

На Чорнобильській АЕС зміцнили всі стіни і перекриття - фото 3

"Важливо відзначити, що наші будівельники закінчили роботи з великим випередженням. Хоча через жорсткі строки їм і так довелося працювати з серйозним прискоренням. Якщо чесно, майже ніхто не вірив, що вкластися в термін взагалі можливо. Але в підсумку все вийшло", - каже керівник проекту Анатолій Дмитришин.

Нагадаємо, що на Чорнобильську АЕС планують насунути захисну арку.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя