МЗС вимагає припинити нав'язувати Афанасьєву російське громадянство

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із протиправними діями російської сторони стосовно примусового визнання належності незаконно засудженого на території Росії громадянина України Геннадія Афанасьєва до російського громадянства
Depo.Життя
18 квітня 2016 21:07
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві українського дипломатичного відомства, передає depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

В МЗС нагадали, що 27 березня 2014 року Генасамблея ООН Резолюцією 68/262 підтвердила територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також підтвердила нелегітимність референдуму в Криму та Севастополі 16 березня 2014 року.

"Відповідно, громадяни України, які проживають на території АР Крим, не можуть визнаватися ані як громадяни Росії, ані як особи з множинним громадянством", - наголошують в українському МЗС.

"Згідно з Законом України "Про громадянство України" громадянство України припиняється лише внаслідок виходу з громадянства, втрати громадянства, а також за підставами, передбаченими міжнародними договорами України", - зазначають у повідомленні.

"Незважаючи на наявність в особовій справі Геннадія Афанасьєва паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також офіційні заяви від нього щодо відмови від російського громадянства та належності до громадянства України, російська сторона не визнає українського громадянства та відмовляється надавати дозвіл на зустріч з ним консульських посадових осіб України.

Наголошуємо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, на яких неправомірно було поширене громадянство Росії, у правовідносинах з Україною визнаються лише громадянами України", - наголошують в МЗС.

У цьому зв’язку Міністерство закордонних справ вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового надання Афанасьєву російського громадянства, надати дозвіл українським консулам на зустріч зі співвітчизником, а також негайно звільнити Афанасьєва з-під варти та забезпечити його повернення в Україну.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що засудженому на Росії кримчанину Геннадію Афанасьєву, нав'язують російське громадянство

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя