МОЗ ініціює обов'язкове навчання наданню першої допомоги

В Україні може з'явитися обов'язкове навчання навичкам надання екстреної першої допомоги

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Реформа "швидкої": як МОЗ змінить роботу швидкої допомоги", передає Depo.ua.

Зокрема, у проекті реформи системи екстреної медичної допомоги, яку Міністерство охорони здоров'я України планує запустити в 2019 році, пропонується обов'язкове навчання навичкам надання екстреної першої допомоги.

Таке навчання будуть проходити вихователі в садочках, вчителі у школах, і викладачі вишів, а також працівники соціальної сфери, громадяни, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, водії. Також навчати наданню екстреної медичної допомоги будуть учнів 10-11 класів за спеціальною програмою, яка буде поєднувати викладання теоретичних знань з практичними.

Крім того, реформою планують поліпшити ситуацію з наданням першої допомоги на місці пригоди. Приміром, таку допомогу можуть надавати свідки ДТП, які не мають медичної освіти, і для цього вводиться статус екстреного медичного помічника зі спеціальним сертифікатом. Такими помічниками стануть пожежники, рятувальники, патрульні поліцейські і співробітники МВС, водії громадського транспорту, провідники, бортпровідники та кондуктори. При цьому МОЗ надаватиме підтримку всім громадянам, які бажають пройти навчання та отримати сертифікат медичного помічника.

Нагадаємо, у Супрун змінили порядок вибору лікаря первинної допомоги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme