Мордобій заради забави: селяни на Чернігівщині скаржаться на терор міліції

Робітник з села Вершинова Муравійка в Чернігівській області Андрій Андрієнко скаржиться, що співробітник обласного ДАІ Ігор С. заради забави його побив і тепер тримає в страху його сім'ю. Даішник, в свою чергу, називає хлопця нечистим на руку, а його родину - сутяжниками

depo.ua спробував розібратися в сільському детективі.

«БІЖИ, ІНАКШЕ ВЗАГАЛІ ВБ'ЄМО»

Андрій позавчора вийшов на роботу (він працює на пилорамі), два тижні пролежавши зі струсом мозку: 3 січня його, звинувативши в крадіжці, побили біля магазину, куди він прийшов за продуктами.

«Мене витягнув з магазину батько Ігоря, слідом вилетів він сам, толком не розпитуючи про причини, почав бити кулаками в голову, потім мене били ногами, їх було чоловік шість. Тільки вчора я вийшов на роботу і тепер постійно біля верстата - вся робота на мені, багато її накопичилося. Моя мама в курсі ситуації і їздила всюди із заявами», - говорить Андрій.

Мати Андрія Надія Олександрівна тремтячим від гніву голосом говорить, що її син «став черговим об'єктом розваги». Запевняє, що він не злодій, взагалі не п'є, служив в армії, на виборах охороняє ділянку, у адміністрації села на хорошому рахунку і навіть допомагає гасити пожежі. Трудиться на пилорамі до ночі і, коли затримується, заходить у вагончик за продуктами, щоб перекусити.

Андрій Андрієнко

Там до нього і пристали місцеві «авторитети», придумавши для цього привід.

«Цей магазин-вагончик належить батькові Ігоря, а Ігор майже щовечора приїжджає туди зі своїми друзями. Вони п'ють, розважаються, і мій Андрій вже шостий, кого вони побили, - розповідає жінка. - 3 січня він прийшов купити продуктів. Там уже був господар магазину Володимир С., він сказав йому «Давай, Андрію, вийдемо, поговоримо» і витягнув його з вагончика. Слідом вийшов Ігор. Вони йому стали говорити, що він вкрав якесь залізо на їхній бітумної базі. Андрій запевняв, що нічого не крав. Володимир зі словами «Зараз ти у всьому зізнаєшся» схопив його за одяг, а син його, співробітник міліції, бив. Потім вони його потягли за вагончик, де вже стояли дружки Ігоря, вони стали Андрія бити. Били по голові, по спині, потім він упав, і його били ногами, облили водою і знову били. Потім підняли з землі і сказали «Біжи, інакше взагалі вб'ємо», - розповіла Надія.

Андрій прийшов додому мокрий і побитий, ліг на ліжко, розповів про все батькам. Мати кинулася телефонувати кривдникам.

«Мені вони сказали «Затули пельку, сука, і швидку можеш не викликати, вона до тебе не приїде. А надумаєш свого сосунка сама везти, не побачиш в живих ані його, ані чоловіка свого, а з тобою здогадайся, що ми зробимо». І через 10 хвилин під двором вони в мене стояли, - з жахом згадує жінка. - Я три рази дзвонила в міліцію, в райвідділ, вони сказали, що не приїдуть, бо у них немає бензину - це при тому, що до нас 8 кілометрів їзди. Без сну, на знеболюючих ми ледве дочекалися ранку і поїхали до районної лікарні. Лікар оглянув Андрія, подзвонив в міліцію і сказав, що у нього пацієнт після побиття. Зафіксував забій м'яких тканин голови і струс мозку, але рентген нам не дали, сказали «Нехай лежить тут, так буде надійніше». Я пішла в міліцію, написати заяву про напад на мого сина і погрози. З 10 ранку до 16.00 вони не приймали заяву, черговий виходив кожні 10 хвилин в коридор, дзвонив і говорив у трубку: «На вас мати Андрієнка пише заяву».

Тепер, розповідає жінка, їм регулярно надходять погрози від кривдників. З цієї причини ніхто з шістьох побитих селян не довів справу до суду - люди бояться, що їм помстяться.

«А я не побоялася, - бадьоро вигукує вона. - Я не для того своїх дітей народжувала, щоб їх били. Чи не боюся, що мені хату спалять? Не спалять. Не боюся. Сусіди мені кажуть: «Надю, добивайся, ти смілива жінка».

«НЕ БАЧУ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ»

Ігор С. всі звинувачення заперечує, каже, що в Муравійці буває рідко - там у нього живуть батько і бабуся, а Андрія Андрієнко взагалі раз у житті бачив.

depo.ua він розповів свою версію подій.

«Ми сиділи в магазині, пили - хто пиво, хто чай. Нас було четверо, всі цивільні, мій батько теж там був. Прийшов цей Андрій, який випив, і батько був напідпитку, вони почали розмовляти, вийшли на вулицю, лаялися-лаялися ... Що в нього там за розборки з цим Андрієм я знати не знаю, і на дворі було темно, але в тому, що він його бив, я сумніваюся. Я не бачу тут складу злочину, той сів на мотоцикл і поїхав, і на наступний день почалися заяви в міліцію. Я вже не знаю, куди мені подітися, я не бив нікого, ну чесне слово!» - хвилюється Ігор.

Міліціонер вже доповів про все начальству і чекає виклику в прокуратуру. Він запевняє, що не знає, чому Андрієнко на нього ополчилися і припускає, що це ініціатива матері Андрія.

«Ця жінка пересудилася вже з усім селом! Чому вони взялися за мене? Не знаю, напевно, розуміють, що батькові не буде нічого, за «легкі тілесні» йому можуть присудити лише адміністративний штраф, а у мене, як у співробітника міліції, будуть проблеми», - говорить він.

ХОРОШИЙ АНДРІЙ І ПОГАНИЙ ВАГОНЧИК

Село Вершинова Муравійка Куликівського району Чернігівської області маленьке - близько п'ятисот жителів - і, як водиться, в ньому всі один одного знають. Тим не менш, навіть на умовах анонімності компромату на Андрія чи Ігоря місцеві жителі не дали. Одного знають і люблять, про інше говорять скупо.

«Ігоря не бачила, але знаю його батька, він місцевий підприємець, і у нього бізнес на території села. Хоча вагончик, про який йде мова, стоїть вже за нашими кордонами. Чи правда, що їх все село боїться? За всіх не скажу. Я, припустимо, не боюся, - розповіла depo.ua жінка, що представилася працівником сільради, але відмовилася назватися. - А Андрій на моїх очах виріс, нормальний хлопець, непитущий, працьовитий. Сім'я його роботяща, не склочна, тримають господарство. Не дуже віриться, що Андрій міг вкрасти».

Інша селянка розповіла, що вагончик-магазин має погану славу: жінки вже не раз збиралися і вимагали, щоб його закрили, бо там наливають, а місцеві мужики з п'яну б'ються.

«Після сходу, на якому голова так і не зважився закрити магазин, його пообіцяли спалити і спалили. Андрієнко, до речі, бігав його гасити. А потім там же новий вагончик поставили», - повідомила вона.

«ХОЧУ, ЩОБ ПОВЗ НЬОГО ЗАКОН НЕ ПРОЙШОВ»

Вчора Андрій їздив до слідчого прокуратури давати свідчення, також йому призначили судмедекспертизу.

«Чи посадять його у в'язницю чи ні - закон нехай вирішує, я просто хочу, щоб його закон не обійшов стороною, - відповідає він на запитання, якого покарання хоче своєму кривднику. - Мені і вчора надходили погрози, передали, що якщо я не заберу заяву, у мене будуть неприємності».

У прес-службі прокуратури Чернігівської області depo.ua повідомили, що за заявою Андрієнка 14 січня зареєстровано кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація - ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством).

«У провадженні вже призначена експертиза та розпочаті інші слідчі дії. Досліджуються в тому числі і свідоцтва про погрози на адресу заявника та членів його сім'ї. Всім фактам буде надано неупереджену об'єктивну оцінку. Інші відомості про це кримінальне провадження тимчасово не розголошуються в інтересах слідства», - заявила прес-секретар відомства Наталія Чусь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна