Миття посуду розвантажує мозок і заспокоює нерви, - вчені

Миття посуду допомагає позбутися нав'язливих думок, заспокоїти нерви і розслабитися і сприяє психологічному благополуччю
Depo.Життя
1 січня 2016 13:57
ФОТО: depo.ua

До такого висновку дійшли дослідники з Флориди, передає depo.ua з посиланням на "Інформінг".

Для доказу цього вчені провели дослідження, в якому брав участь 51 студент у віці близько 20 років. Учасників розділили на групи. Одну групу попросили почитати про чуттєві відчуття від миття посуду, іншу - про правила миття посуду. Потім їх попросили переказати прочитані тексти усно і письмово. Слідом за цим кожен з випробовуваних вимив по 18 чистих тарілок.

До і після миття посуду були виміряні показники психологічного благополуччя. У результаті з'ясувалося, що у тих, хто мив посуд усвідомлено, рівень нервозності знизився на 27% і на 25% підвищився рівень натхнення.

Вчені вважають усвідомленість популярною формою медитації, яка приводить в порядок думки і заспокоює нерви, дозволяючи зосередитися на певному об'єкті. На думку дослідників, побутова робота може бути використана як медитація.

Дослідників з Флориди підтримують вчені з Чикаго, які дійшли висновку, що домашні справи мають сприятливий вплив на здоров'я і запобігають можливій інвалідності.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя