Мінфін: Людей, які незаконно отримують соцвиплати, зобов'яжуть їх повернути

Осіб, які незаконно отримують соціальну допомогу від держави, зобов'яжуть повернути її
Depo.Життя
1 березня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це в ході презентації проекту Міністерства фінансів щодо верифікації соціальних виплат та пенсій повідомив начальник Управлiння верифiкації та монiторингу виплат міністерства фінансів України  Андрій Рязанцев, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Що стосується відповідальності, то у випадку наявності фактів, які свідчать про те, що допомога була отримана безпідставно, згідно чинного законодавства передбачено її повернення", - сказав він та додав, що не повертатиметься допомога на дітей, вона буде лише призупинена.

Кримінальна відповідальність передбачена у випадку, якщо особи організовують схеми з отримання виплат в обхід законодавства.

"Безумовно, якщо людина на неіснуючих людей випише 50 допомог соціальних, то напевно вона буде згідно чинного законодавства нести якусь кримінальну відповідальність. На сьогоднішній день прямо передбачена норма закону є лише по допомогах чорнобильців за видане безпідставне посвідчення",- додав він.

На даний момент Мінфін планує провести верифікацію субсидій ЖКГ, допомоги малозабезпеченим родинам та щомісячної допомоги внутрішньо-переміщених осіб.

Процес верифікації триватиме до 1 липня. Уже розпочато перевірку щодо наявності підстав з отримання допомоги внутрішньо-переміщеними особами.

За словами Рязанцева, найбільше випадків з незаконно отриманою допомогою для переселенців було виявлено у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та на лінії зіткнення.

Раніше повідомлялося про те, що уряд зупинив соціальні виплати для 150 тисяч осіб, які отримували грошову допомогу за документами нібито переселенців.Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя