Міненерго проведе додаткові вимірювання забруднення повітря

Міністерство енергетики та захисту довкілля проведе спільні вимірювання забруднення повітря з незалежними лабораторіями
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу міністерства.

 

У повідомленні зазначається, що про це йшлося на екстреній нараді між міністром, представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії. Адже рівень забруднення повітря в Україні – тема, яка впродовж останніх днів чи не найбільше турбує населення нашої держави.

 

За даними від Гідрометцентру, концентрації оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 року в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві. Але це не означає що повітря в українських містах чисте. Переважно джерелом забруднюючих речовин в містах України є автомобільний транспорт, в великих промислових містах – викиди підприємств.

 

За інформацією Гідрометцентру та ДСНС, стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року, порівняно з попередніми роками. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Проте, було зафіксовано перевищення викидів по деяких забруднюючих речовинах в усіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Кам’янське, Запоріжжя тощо.

 

Повідомляється, що за результатами екстреної наради міністр Олексій Оржель доручив привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах. Це займе певний час, адже наші системи потрібно переналаштовувати. На сучасну ж систему моніторингу наразі не закладено коштів.

 

Також, аби ще раз перевірити достовірність даних, Міністерство вирішило провести спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями.

 

Також міністерство прийняло рішення розробити план по модернізації системи моніторингу та переведення його в онлайн режим.

 

Наголошується, що у модернізацію державної системи моніторингу повітря не вкладалося роками коштів. На цей момент показники забираються Державною гідрометеорологічною службою України в двох режимах. В повному режимі - відбір проб здійснюється 4 рази на добу 6 днів на тиждень та не повному режимі - коли відбір проб здійснюється двічі на добу.

 

Нагадаємо, 23 жовтня голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Микола Чечоткін повідомив, що суттєвого забруднення повітря на території України, яке могло б спричинити виникнення густих туманів в останні дні, не зафіксовано. 

 

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища також заявило, що рівень забруднення повітря в Україні в межах допустимої норми

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme