Міліціонер-зрадник розповів, як здавав Крим путінським військовим

Колишній український співробітник МВС, який перейшов на бік Росії під час анексії Криму Володимир Мерцалов розповів подробиці про захоплення російськими військовими півострова
Depo.Життя
25 квітня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua
Міліціонер-зрадник розповів, як здавав Крим путінським військовим
Міліціонер-зрадник розповів, як здавав Крим путінським військовим

Про це він розповів в інтерв'ю російській "Новой Газете", передає depo.ua.

Він розповів, що очолив "ополчення", а під час захоплення аеропорту в Сімферополі співпрацював з російськими військовими.

"27 лютого моя рота здійснювала захоплення аеропорту Сімферополя ... Коли ми оточили аеропорт, до мене підбіг хлопець, як я дізнався згодом, це був Ігор Стрєлков. "Володя, протримається ще трошки. З Севастополя їде підкріплення", - говорив він мені. Я зовні зберігаю холоднокровність, а сам думаю, що байкери їдуть - ну а хто ще до нас може приїхати?"- розповів він Мерцалов.

За його словами, через півгодини до аеропорту під'їхали десять вантажівок - державні номери на машинах були відсутні, але Мерцалову стало зрозуміло, що на допомогу прибув російський військовий контингент.

"З машини вискочили бійці у "важкому", з сучасною зброєю - оптичні приціли. Я підійшов до їхнього командира, підполковника, представився: "Мерцалов, командир четвертої роти!" - і розплакався. Мені спочатку здалося, що це спецназ ГРУ, а потім з'ясувалося, що це десантники. Вони потім допомагали нам при захопленні Держради і Ради міністрів", - розповів він.

Вранці ж, коли зарубіжні телеканали щосили показували сюжети про "зелених чоловічків", Мерцалов (на той момент не названий на титрах "боєць самооборони") спростовував взаємодію з угрупованням російських військ.

"Ну мене допитували: "Це російські війська?" А я відмахувався: "Я звідки знаю? Я ж не експерт. Розпізнавальних знаків у них немає. А то, що у них автомати Калашникова - так півсвіту з ними ходить". Загалом, дурня довелося врубать ... ", - розповів він.

Крім того, Мерцалов очолював переговорну групу з українськими військовими. До неї увійшла також колишній заступник голови Радміну, а нині його делегат в Раді Федерації Ольга Ковітіді.

"Ми досить легко переконували українських командирів", - сказав він, але визнав, що винятком стала військова частина 1-го окремого батальйону морської піхоти ВМС України у Феодосії, захоплення якої було реальним.

"Я штурмував її в складі російських десантників, на територію частини в'їжджали БТРи. Але тут все було зрозуміло - офіцерський склад проходив підготовку в США. Це не вигадка заради пропаганди - в Криму це прекрасно знали всі, хто так чи інакше стикався з військовою службою. Контрактники всі були місцеві, тому їх навіть не чіпали. А командування пом'яли, потім я їх строїв в порту, людей 12 їх було. За наказом з центру ми їх всіх відпустили", - сказав він.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя