Медіа-профспілка про гучне вбивство: Українські журналісти опинилися в іншій реальності

Вбивство журналіста Павла Шеремета засвідчило, що смертельна небезпека загрожує журналістам не лише в зоні бойових дій, а й біля власного будинку
Depo.Життя
20 липня 2016 12:29
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві Національної медіа-профспілки України (НМПУ), передає depo.ua.

"Сьогодні українські журналісти опинилися в іншій реальності. Убивство журналіста Павла Шеремета засвідчило – смертельна небезпека очікує на журналістів не лише в зоні бойових дій, але й під їх будинком від цілеспрямованих терористичних та кілерських атак", - наголошується у заяві.

У НМПУ зазначили, що суспільство має переосмислити роль журналістики у громадянському розвитку, а самі журналісти мусять об’єднатися для відстоювання свого права на професію та безпеку.

"Варто нагадати, що до цієї трагічної новини чи не щодня в Україні траплялися інші випадки нападів на журналістів, перешкоджанню їх професійній діяльності, підпалів авто. Слід відзначити, що неналежний рівень реакції влади із розслідування подібних злочинів та невисокий рівень уваги суспільної думки на межі із байдужістю є одними з чинників повторення злочинних посягань", - наголосили в медіа-профспілці.

Нагадаємо, сьогодні вранку в центрі Києва, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка, вибухнуло авто з журналістом Павлом Шереметом. 

Автівка належала керівнику "Української правди" Олені Притулі, однак її в машині не було.

Вибух стався о 07:45, коли Шеремет їхав на ефір на Радіо "Вести", де він був ведучим.

За попередньою версією правоохоронців, причиною вибуху став вибуховий пристрій. Попередньо слідчі кваліфікують подію як умисне вбивство