"Матюкайтеся, якою хочете": Зареєстрували альтернативний законопроект про дематюкацію

Нардеп Ольга Червакова зареєструвала законопроект "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до КУпАП щодо протидії лихослів'ю)

Про це повідомила автор проекту №10414-1 у Facebook, інформує Depo.ua.

"Фестиваль паніки і істерики оголошується відкритим! Дембельський акорд: я зареєструвала альтернативний законопроект про дематюкацію. Пропоную не заборонити, а дозволити матюкатися людині, яка влучила собі молотком по пальцю, якщо навколо нема дітей, якщо це не ображає іншої людини, якщо це дозволяє подолати біль", – каже Червакова.

Нардеп нагадала, дієслово "підрахуй" не було лайкою і не мало жодного негативного відтінку, доки взимку 2004 року, під час Помаранчевої революції, його не почали використовувати як іменник, вимагаючи від тодішнього голови ЦВК Сергія Кивалова неупередженого визначення результатів голосування на президентських виборах. Відтоді будь-які некоректні обчислення називають підрахуйством, і з цим нічого не поробиш.

"Є низка наукових досліджень, які говорять про корисність вживання інвективів, на що нещодавно посилалася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Мовляв, використовуючи лайку, спрямовану на явище, а не на особу, людина дістає відпруження, ба більше – мат допомагає впоратись із болем", – наголошує автор проекту.

Цитати з пояснювальної записки:

"Автором запропонованого законопроекту вбачається, що міцний вислів людини, яка влучила собі молотком по пальцю, не є образою суспільної моралі та не має ознак умислу на дрібне хуліганство. Тому пропонується дематюкувати (вважати таким, що не порушують чинне законодавство) лихослів'я, висловлене в стані, коли літературної мови не вистачає, аби виразити біль, журбу, бентегу та поглиблену стурбованість".

(...)

"В сучасному українському суспільстві дуже великий рівень соціальної напруги. Війна на Донбасі, анексія Крима, тисячі загиблих, повільні темпи реформ змушують людей шукати нових і нових форм, аби висловити біль, журбу, розпач і розпуку, крайню бентегу та поглиблену стурбованість. Одним із проявів такого народного креативу стала широко відома пісня футбольних фанатів, в якій містилася коротка оцінка дій керівництва країни-агресора після анексії Криму та початку війни на Донбасі.

Навіть при тому, що в словах цього твору є обсцентизм, це не викликало суспільного невдоволення, звинувачень у підриві устоїв суспільної моралі, не кваліфікувалось правоохоронцями як дрібне хуліганство".

(...)

Поправка до 173 статті КУпАП, що визнає нецензурну лайку як "дрібне хуліганство":

"Нецензурна лайка вважається дрібним хуліганством, якщо вона спрямована на особисту образу людини, приниження її честі і гідності, неповагу до суспільної моралі.

Положення цієї статті не застосовуються до осіб, що вживають нецензурну лайку під час цитування творів Леся Подерев'янського та інших загальновизнаних класиків літератури, а також – з метою оцінки політичної ситуації, неналежної роботи правоохоронної і судової системи, дій країни-агресора, надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та побутових травм".

(...)

"Прогноз результатів:
Внаслідок реалізації положень акта очікується повна чи часткова перемога здорового глузду, різкий підйом рівня правосвідомості та правової культури, унеможливлення випадків притягнення до відповідальності осіб, які вживають нецензурну лайку з метою, яка не наносить образи честі і гідності конкретної особи і не тягне за собою суспільної шкоди".

"Тому матюкайтеся, якою хочете. Тільки без ненависті, образ і лихих прокльонів. Останні, до речі, дуже притаманні українському фольклорові, але це - те, що як раз не варто запозичувати з темного минулого. Бо це вже - мова ворожнечі. Протидіяти зараз варто саме цьому лихослів'ю. Воно - куди небезпечніше, ніж слово з трьох літер, написане на паркані", – додала Червакова.

Нагадаємо, у Верховній Раді України 2 липня зареєстрували законопроєкт про заборону матюків.

Ініціаторкою проєкту закону "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови) є Ольга Богомолець.

Довідка: Метою та завданням проєкту закону № 10414 "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови) є боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції телерадіопередач, публічних виступів,  а також під час розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку засобами масової інформації та в інші способи (в тому числі, в мережі Інтернет).

З-поміж того, у пояснювальній записці до проекту закону йдеться, що прийняття закону дозволить підвищити культурний рівень спілкування громадян, наповнити бюджет за рахунок штрафів та розвивати українську культуру, за рахунок направлення таких штрафів на підтримку та розвиток Українського культурного фонду, а також сприятиме захисту громадян України від лихослів’я (нецензурної лайки), образливих чіплянь до громадян та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme