Мати політв'язня Стешенка перестала виходити на зв'язок

Громадська організація "КримСОС" припускає, що на матір зниклого в Криму три місяці тому Олександра Стешенка чинять тиск через кримінальну справу проти її сина в окупованому Криму

Про це розповів юрист "КримСОС" Андрій Остриков, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Більшу частину історії про Стешенка мала розповісти його мати Діна Стешенко. Її запросили на прес-конференцію, але з невідомих причин відучора вона не виходить на зв'язок. Що з нею сталося і з якої причини вона прийняла це рішення, і чи було це її добровільне рішення - відмовитися від прес-конференції, ми не знаємо. Але всі ці місяці у нас з нею була постійна комунікація", - розповів юрист "КримСОС".

Він припустив, що "можливо, на неї чинили тиск у зв'язку зі справою її сина".

Як відзначив Остриков з посиланням на слова Діни Стешенко, її син телефонував їй і просив відмовитися від послуг адвокатів.

"За словами матері, він їй телефонував двічі і просив відмовитися від послуг адвокатів, яких вона найняла з метою його пошуку. Останній раз дзвінок був близько місяця тому", - розповів Остриков.

Він нагадав, що 11 квітня 2018 року мати Олександра Стешенка зателефонувала на гарячу лінію "КрымСОС" і повідомила про зникнення свого сина, уродженця Харкова, який, за її словами, "ніде не воював і ніколи не брав участь у політичних акціях".

"Він їхав у Крим на таксі через Новоолексіївку. На адміністративному кордоні на "російській" стороні його затримали... Через чотири години очікування до таксиста вийшов співробітник ФСБ, забрав речі Стешенка і попросив таксиста поїхати. На жаль, з таксистом також після цього припинився зв'язок", - повідомив юрист "КримСОС".

Після цього, пояснив він, мати найняла адвокатів для пошуку сина.

"Спочатку адвоката, якого їй порадили на території окупованого Криму, але він, на жаль, не зміг їй допомогти, тому ми звернулися до більш компетентних адвокатів. Протягом 12 днів нічого не було відомо про місцезнаходження, статус і пред'явлені Стешенку обвинувачення. Говорили різне і тільки в усній формі. Спочатку говорили, що він взагалі не заїжджав на територію Криму, потім говорили, що заїжджав і був затриманий через проблеми з документами, але 24 квітня його вдалося знайти в спецприймальнику для адміністративно заарештованих", - розповів Остриков.

За його словами, цього дня адвокатуі Едему Семедляєву вдалося зустрітися з харків'янином, і під час цієї короткої зустрічі Олександр повідомив, що він зазнавав тортурів.

Саме цього дня адвокат дізнався, що за версією ФСБ Стешенко був затриманий не 11 квітня, а наступного дня - 12 квітня. Його нібито затримали на автовокзалі в Сімферополі за паління в громадському місці і грубий опір поліції, за що засудили на 12 діб. Як відомо, у день завершення адмінарешту адвокати чекали Олександра біля спецприймальника, але в них на очах Стешенка пересадили в інший автомобіль і вивезли в невідомому напрямі.

За словами юриста, Стешенко нібито викрили в тому, що він "мав клеїти якісь листівки".

"Але основне, що йому пред'явлено - це підпал будинку кримського муфтія Еміралі Аблаєва", - повідомив Остриков.

Нагадаємо, 12 квітня харків'янин Олександр Стешенко був затриманий російськими силовиками при в'їзді в окупований Крим.

Згодом стало відомо, що зниклий 11 квітня на адміністративному кордоні з анексованим Кримом Олександр Стешенко перебуває в Сімферопольському ізоляторі тимчасового тримання.

23 квітня Міністерство закордонних справ України почало вимагати від Росії назвати причини затримання харків'янина Олександра Стешенка.

24 квітня затриманого ФСБ після перетину адмінкордону з анексованим Росією Кримом харків'янина Олександра Стешенка відвезли зі спецприймальника для осіб, які відбувають адмінпокарання, в невідомому напрямку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme