Масляна 2019: Коли відзначають свято у цьому році

Одне з найвеселіших, найсмачніших і найцікавіших свят, яке прийшло до нас від древніх слов'ян, українці відзначатимуть у 2019 році у березні 

Масляна 2019: Коли відзначають свято у ц…

Depo.ua розповість, коли у 2019 році розпочнеться Масляна.

У 2019 року Масниця розпочнеться 4 березня і триватиме тиждень, до 10 березня включно.

Відзначимо, що українці останній тиждень перед Великим постом, якого православні християни дотримується перед світлим святом Пасхи, називають Сиропусним, Масницею і Колодієм.

Колодій збігався за часом з Сиропусним тижнем, останнім тижнем М'ясоїда. Це остання, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали бабським тижнем або попросту Бабським, а Колодій, відповідно, вважався жіночим святом. Протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їх знущання. Звичайно ж, мова лише про одружених чоловіків, а ось тим, хто так і не зважився одружитися, в'язали "колодки", як докір за нерішучість.

Нагадаємо, що Масляна закінчується Прощеною неділею. У цей день прийнято просити вибачення у всіх близьких і скривджених за заподіяне зло, за якісь свої проступки.

Дні Масляного тижня: Назви кожного дня Масниці

Понеділок - зустріч

Як свідчить назва Масниці по днях, на самому початку сирного тижня слід зустрічати гостей і пригощати їх млинцями із найрізноманітнішими начинками. Також у цей день люди робили опудало із соломи, яке встановлювали в самому центрі села або міста до закінчення Масляної.

Вівторок - загравання

У вівторок неодружені хлопці та незаміжні дівчата влаштовували оглядини з метою знайти собі пару. Потім молодь збиралася разом і вирушала кататися на санях із льодової гірки, яку готували самі, заливаючи водою в мороз.

Середа - ласунка

Третій день Масниці знаменитий на тещині млинці. У цей день господині запрошують у гості своїх зятів, пригощають їх млинцями, пирогами та іншими частуваннями. Це хороший привід для зятя, щоб похвалити тещу і налагодити з нею дружні стосунки.

Четвер - розгуляй

Знатний день, коли Масляна з вузької перевалює середину Сирного тижня і стає широкою. З цього дня не можна було працювати до самого кінця тижня, зате гуляти, співати, танцювати і розважатися можна було вже на повну.

П'ятниця - тещині вечірки

Прийшла черга зятя кликати тещу в гості і пригощати млинцями власного приготування. Народні традиції свідчать, що, якщо дотримуватися цього ритуалу Масляної, то у тещі із зятем повністю налагодяться стосунки, повідомляє kanalukraina.tv.

Субота - посиденьки зовиці

У цей день Масляної молода дружина кликала в гості зовицю, щоб тісніше потоваришувати з нею і поговорити по душам. Дівчину було прийнято смачно пригощати і робити подарунки.

Прощена неділя

Останній день Масляної - Прощена неділя, назва якої говорить сама за себе. В цей день, напередодні Великого посту, прийнято просити вибачення і самім прощати оточуючих. Також цей день важливо провести з добрими думками і настроєм, покаятися у скоєних гріхах, щоб із чистою душею і совістю увійти в період Великого посту. Масляна завершується проводами зими і ритуальним спаленням опудала.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme