Лікар Сергій Бакшеєв: Про діагнози, яких не існує і катастрофічну ситуацію з вакцинацією від ВПЧ

Акушер-гінеколог, репродуктолог, медичний юрист і медійний лікар Сергій Бакшеєв розповів в інтерв'ю Depo.ua, як включати здоровий глузд в кабінеті лікаря, зекономити гроші на лікуванні та зберегти сім`ю. 

Лікар Сергій Бакшеєв: Про діагнози, яких…

Публікуємо яскраві епізоди з цієї розмови.

З цього інтерв'ю ви дізнаєтеся:

Про те, як лікарі часом пожинають лаври Бога

 "Є сьогодні тібетські лікарі, незрозуміле голковколювання, Гештальт-терапія та ефект плацебо? Є, і все це час від часу комусь допомагає. Але з точки зору науки не завжди можна це пояснити. Та заробляти на цьому гроші абсолютно реально. Хіба не продають сьогодні "тібетську воду" трилітровими банками для підвищення сперматогенезу? І купують. Київ, 2019 рік! І приходить пара, яка просить зробити спермограму через місяць вживання такої "святої води". Єдине, що можу сказати, що 3 літри води на день таки збільшує рідинну частину сперми. Але ця вода не може коштувати $100. Развод? Так, але ж допомагає! Чому б на цьому не заробляти. А пояснити багато речей не можуть як пацієнти, так і лікарі, які, до речі, швидко орієнтуються і приписують собі чужі лаври".

Про медичну математику та секрети лікарського мислення

 "Приходить до мене пацієнт, ми вирішуємо з ним питання про оперативне вручання і він питає: "А які ризики?". В мене є мінімум два підходи: комерційний і некомерційний. Перший: "Ваші ризики мінімальні і складають 2%". Другий: "Ризик досить високий. Операція дуже складна і це буде коштувати дорого". Який підхід комерційний? Як не дивно, перший. Адже кількість тих, що оперуються при такому раскладі велика, а у разі невдачі є суворий аргумент – ви увійшли у нещасливі 2%". А ви подумали, що другий – адже лікар залякує. Хоче грошей витягнути. Але в комерційній медицині лікар вимушений закласти трохи більше страхів та ризиків і мати стабільний заробіток. Це краще, ніж лікарю пропустити, не попередити, лажанутися". 

Чому люди не платять за діагноз "Практично здоровий"

"В мене зараз море пацієнток, які приходять і розповідають про "дірку в голові" від чоловіків, яким поставлений діагноз "уреоплазменна інфекція". І чоловіки звинувачують саме їх у тому, що вони їх заразили. Так от ця інфекція не лікується в усьому світі! Вона умовно патогенна, живе в кожній людині, часом активізується і не передається статевим шляхом! Часом достатньо підняти імунітет чи відкорегувати раціон. Але в нас нині існує потужна лабораторна діагностика і лікар дуже швидко навчився з її допомогою заробляти. Найбільш розповсюдженими в цьому сенсі є мікоплазма, уреоплазма, хламідіоз. Для мене дикою залишається дрімучість лікарів, які виявляють хламідіоз за аналізом крові, за показником антитіл імунглобуліну  IgG до хламідій. І одночасно їхня підприємливість, яка дозволяє їм призначати курси лікування вартістю у 10 тисяч гривень. Як і дивні методи лікування ВПЧ, лікування запалення без запалення, яке називають страшним словом "гарднерелез".

Лікування інфекцій ускладнюється в любителів курятини та рису

"Стреси, екологія, харчування і подібні "прозаїчні" речі враховувати просто не модно (читай невигідно). А хіба цікаво лікарям перейматися проблемою того, що лікування інфекцій часто заходить в тупик у любителів курятини, свинини, нашпигованих антибіотиками та генномодифікованого рису (дані ВООЗ про загрозливе зростання антибіотикорезистентності в людини).

Головний біль Сергія Бакшеєва: імуноглобуліни VS ПЛР

 "В усьому світі хламідіоз діагностується лише методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), в Україні – за аналізом крові з вени, який демонструє лише імунний статус організму до певного збудника. При тому, що ПЛР дуже давно доступне у нас лабораторне дослідження. Саме він дозволяє визначити ДНК збудника в матеріалі. В залежності від ланцюга дослідження використовується кров, слина, мокрота, виділення статевих органів та інший біоматеріал".

Про Нобелівську премію та ВПЧ

"Нобелівську премію з фізіології і медицині 2008 року отримав Харальд цур Хаузен за відкриття вірусів папіломи людини, що викликають рак шийки матки. (Він розділив її з Франсуаза Барре-Сінуссі і Люк Монтаньє за відкриття вірусу імунодефіциту людини - ред.). На сьогодні вже науковий факт: 95-98 % жінок із раком шийки матки є носіями ВПЧ 16 і 18 типу". 

Ситуація з вакцинацією проти ВПЧ в Україні - катастрофічна

"В нас зареєстрована 2-валентна вакцина (всі вакцини від ВПЧ лише європейські). З ринку пішла 4-валентна американська вакцина. Тобто лікар може вакцинувати лише за підписаною згодою пацієнта, який видобуде вакцину своїми силами. Щодо ціни, вона незрівнянно нижча аніж лікування раку шийки матки".

Лікар Бакшеєв радить не ходити до лікаря, який призначає 28 препаратів на день

"Лікар не може знати абсолютно все – він така сама людина як і інші. І таке явище як second opinion – це дуже правильна річ.

  • Лікаря треба обирати серцем.
  • Діліться із своїм лікарем інноваційними знаннями, якщо впевнені, що він чогось не знає.
  • Категорично не можна приймати 28 препаратів на день. Мінімум – 3. Решта має стати приводом змінити лікаря".

Дивіться також повну версію інтерв`ю, з якої ви дізнаєтеся про те, чи існує чесний медичний бізнес в Україні, і про те, що один аналіз не може показати всю картину стану здоров`я і для кожного збудника має бути своє дослідження.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme