Личинки молі можуть поглинати пластик, - вчені

Личинки молі, які харчуються воском з бджолиних вуликів, можуть поглинати пластик

Такого висновку дійшли дослідники з Кембриджського університету, передає Depo.ua з посиланням на Російську службу Бі-Бі-Сі.

Експерименти британських учених показали, що ця комаха руйнує пластик так само, як і віск.

Забруднення пластиком ґрунту і вод Світового океану є однією з найбільших екологічних проблем: щороку у світі виробляється 80 мільйонів тонн поліетилену, який використовується для виробництва пакетів та іншої упаковки і розкладається сотні років.

Гусениці молі можуть прогризти дірку в такому пакеті всього за годину.

"Гусениця стане відправною точкою", - розповів доктор Паоло Бомбеллі, біохімік Кембриджського університету і один з авторів дослідження.

"Нам потрібно розібратися в деталях - і ми сподіваємося надати технічне рішення проблеми утилізації пластикових відходів", - говорить він.

Доктор Бомбеллі і його колега з іспанської Національної дослідницької ради Федеріка Берточчіні вже запатентували своє відкриття дивовижної здатності цих гусениць.

Тепер вони працюють над прискоренням процесу переробки пластмаси личинками молі, вивчаючи, яку хімічну речовину використовують для цього комахи.

Вчені вважають, що мікроби, які живуть у гусениці, відіграють у цьому процесі не останню роль.

Якщо вдасться вивчити весь хімічний процес, завдяки якому комаха переробляє пластмасу, це стане серйозним проривом в боротьбі із забрудненням навколишнього середовища.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme