Леонід Кантер помер: Що відомо про українського режисера

Пішов з життя український режисер, письменник, автор фільмів "Міф" і "Добровольці Божої чоти", засновник хутора Обирок Леонід Кантер

Леонід Кантер помер: Що відомо про украї…

Про це стало відомо сьогодні. Тіло виявили вчора, 4 червня, надвечір на хуторі Обирок в Чернігівській області. Це той самий хутір, який Кантер перетворив на мистецьке поселення, де збирав друзів з усього світу. Він оселився там в 2007 році, вчив сіяти і виробляти хліб, організовував фестивалі, мистецькі заходи, творчі школи та народні свята. Серед найвідоміших – фестиваль "ХЛІБ своїми руками" та перший афро-етнічний фестиваль "Мама Африка".

За попередньою інформацією, Леонід Кантер покінчив життя самогубством. Застрелився. Поліція, яка виїхала на місце пригоди, вилучила у загиблого багато вогнепальної зброї.

Леоніду Кантеру було 37 років. Батько трьох дітей. Визнаний в Україні і світі митець.

В 2015 році вийшов їх з Іваном Яснієм фільм "Добровольці Божої чоти" — повнометражна документальна кінострічка про захисників Донецького аеропорту. Зйомки фільму тривали кілька місяців, більше двох тижнів — у Донецькому аеропорту.

"Я почав шукати бойовий батальйон, де люди не займаються "показухою", де не пиячитимуть, де буде повага одне до одного. Я знайшов цей батальйон. Це Добровольчий український корпус — батальйон, сформований "Правим сектором", який увібрав у себе всі патріотичні організації. Батальйон, який служить без офіційного статусу (вони не підпорядковані ні МВС, ні Міноборони). Батальйон, який перебуває на самозабезпеченні. Під час шикування вони не "віддають честь", а знімають шапки і тихо, хто як уміє, моляться. У них немає показового крокування. Батальйон, для якого вищою нагородою є потрапити на передову", - розповідав він про цю роботу. У фільмі знімалися воїни ДУК (Ярош Дмитро, "Гатило", "Богема" та інші) та використані пісні гурту Кому Вниз та Олексія Бика.

Цього року світ побачив їх з Іваном Яснієм фільм "Міф" - документальна стрічка про життя українця Василя Сліпака, Героя України, кавалера орденів "За мужність" І ст. та "Золота Зірка", всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну під час Російсько-української війни на Сході України.

Леонід Кантер народився і виріс у в Києві, працював журналістом та ведучим у Національній телекомпанії України, заснував кіностудію "Лізард філмс", яка зняла близько 50 коротометражних, кілька повнометражних та документальних стрічок. У ролях Леонід Куравльов, Лідія Федосєєва-Шукшина, Володимир Жириновський, Вітас, Дмитро Дюжев, Олександр Смирницький.

Наразі він працював над фільмом і готував новий фестиваль на хуторі Обирок.

1 червня Кантер писав на своїй сторінці у "Фейсбуці", що його команда працює над створенням нового фільму.

"З табуретом до океану" – один із найвідоміших мистецьких проектів Леоніда Кантера, в рамках якого вони з друзями мандрували з табуреткою, описуючи свої пригоди в соцмережах (згодом було видано однойменну книжку).

А останній його допис – фотографія, на якій зламана конячка з каруселі.

Попередня версія слідства – самогубство, хоча відкрито кримінальне провадження за ч. 1 статті 115 Кримінального кодексу - "умисне вбивство" (так завжди робиться, навіть коли самогубство є очевидним).

Майже всі, хто знав Леоніда Кантера у самогубство не вірять. Він був дуже життєрадісною і енергійною людиною. За однією з версій Леонід воював з вирубками лісу в своєму районі і з ним могла розправитися місцева мафія. За іншою – в цій справі може бути проросійський слід, адже Леонід зняв три документальні фільми про російсько-українську війну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme