Культові лекції TED: Десять фактів про оргазм, які ви не знали

Оргазм лікує гикавку, а жіноче дихання після сексу пахне спермою

Про це розповіла письменниця, дослідниця сексу, авторка бестселлеру "Секс для науки. Наука для сексу" Мері Роуч під час виступу на TED, який став справжнім хітом. Запис переглянули понад 24 млн користувачів.

Depo.ua публікує найпоплярніші лекції TED за всі часи, які і досі можуть змінити погляд на життя, головні думки та цитати з них.

1. У оргазму та ж система контролю, що й у травлення

Оргазм – це рефлекс автономної нервової системи. Це частина нервової системи, яка має справу з речами, яку наша свідомість не контролює. Наприклад, травлення, серцебиття, сексуальне збудження.

2. Стимулювати геніталії необов'язково

Оргазм може запустити дивовижно широкий спектр подразників. Так, по-перше, це стимуляція геніталій. Але цей спосіб не єдиний. Відомий випадок, коли жінка отримувала оргазм від того, що хтось гладить її брову. Люди з ушкодженнями хребта набувають надзвичайну чутливість у зоні над ділянкою ушкодження, також буває колінний оргазм.

Найцікавіший випадок, це, мабуть, жінка, яка отримувала оргазм щоразу, як чистила зуби. Вона пішла до лікаря, який перевірив склад її пасти, але здогадка була невірною. Потім їй спробували стимулювати ясна, але оргазму не сталося. Справа була у комплексі рухів. На жаль, вона вирішила, що одержима демонами, і почала замість чистки зубів просто полоскати рота. Сумний фінал!

3. Оргазм може бути у мерців

"Головний офіс" оргазму знаходиться вздовж спінального нерву. Він називається "корінець спінального нерву". Це ззаду. Якщо зробити електростимуляцію цієї точки, ви отримаєте оргазм.

Науковий факт, що можна викликати спінальні рефлекси у мертвих людей. Точніше, у тих, у яких помер мозок, але серце б'ється. Їхнім органам продовжують постачати кисень, аби потім пересадити їх іншим людям. Давно відомо про так званий рефлекс Лазаря. Коли через певну стимуляцію мертва людина піднімає руки і схрещує їх на грудях. І от я поцікавилася у вченої Стефані Манн, чи можливо викликати оргазм. Відповідь виявилася ствердною. Якщо кисень постачається до корінця спінального нерву, це цілком реально.

Я запропонувала одній з вчених університету Алабами, які досліджують оргазм, провести таке дослідження. Сказала: "Ти через університет можеш дістати тіло для експерименту". Але вона відповіла: "Хіба що якщо ти дістанеш дозвіл комітету з етики".

4. Від оргазму з'являється пікантний запах з роту

Згідно з підручником 30-х років про подружнє життя від Теодора ван де Вельде, впродовж години після статевого акту у подиху жінки з'являється легкий запах сперми. Хоча автор був абсолютно гетеросексуальним, він написав, що може відрізнити вік партнера жінки за цим запахом. Адже сперма молодого чоловіка має легкий свіжий аромат, а сперма літнього пахне як квіти іспанського каштану: інколи це свіжий квітковий аромат, але інколи – доволі їдкий.

5. Оргазм лікує гикавку

У Ізраїлі у 1999-му один чоловік почав гикати, і це тривало безперервно. Він спробував усе, що порадили друзі, але нічого не допомагало. Одного дня чоловік вирішив зайнятися сексом з дружиною, і гикавка пройшла. Він розповів про це своєму лікарю, який опублікував у медичному журналі статтю "Сексуальний акт як ліки від гикавки". У статті написано, що самотні чоловіки можуть спробувати мастурбацію.

6. Раніше лікарі вірили, що оргазм допомагає завагітніти

У 1900-х чимало гінекологів вірили, що під час оргазму скорочення м'язів проштовхують сім'я через шийку матки до яйцеклітини. Ці вірування назвали Теорією всмоктування. При цьому деякі медики стверджували, що без оргазму зачаття взагалі не може відбутися. Лікарі постійно наголошували своїм пацієнтам: приносити задоволення дружині надзвичайно важливо.

У 1950 лікарі Мастерс і Джонсон піддали теорію сумніву. Вони запросили п'ятьох жінок у лабораторію, вставили їм маткові ковпачки зі штучним сім'ям. Зробили так, щоб це сім'я було видиме для рентгенівських променів. Жінки сиділи перед рентгенівським апаратом і мастурбували. Мастерс і Джонсон дивилися, чи всмоктується сім'я, але нічого такого не відбувалося.

Є інший спосіб підвищити шанси на зачаття, але він стосується чоловіків. Сперма, яка залишається в чоловічому організмі більше тижня, втрачає фертильність, такому сім'ю важче дістатися до яйцеклітини.

Британський сексолог Рой Левін вирішив, що саме з цієї причини еволюція привчила чоловіків до частої мастурбації.

7. Теорія всмоктування працює у свиней

Але теорія всмоктування працює у деяких тварин, зокрема, у свиней. У Данії Національний комітет з розведення свиней встановив: якщо сексуально стимулювати самку перед статевим актом, кількість народжуваних поросят збільшується на 6%. Тож розробили план з п'яти пунктів для еротичного збудження свиней, а відповідні постери розвісили на фермах. Навіть випустили спеціальний DVD.

8. Самки тварин отримують більше задоволення, ніж ви думаєте

Коли я була у Данії, питала у подруги, яка має відношення до свинарства: "Чому просто не стимулювати клітор свині? У тих п'яти пунктах такого навіть немає". Вона відповіла: "Було дуже важко вмовити фермерів доторкнутися навіть до вульви, тож про клітор вирішили навіть не згадувати". Я стиснула плечима: але ж вони могли просто купити вібратор, до того ж, сама самка, як видно з відео, не те що у захваті від таких пестощів. Подруга відповіла: "Не варто поспішати з висновками. У тварин емоції не відбиваються на обличчі так, як у людей. У них це видно з верхньої частини морди, наприклад, вух, тоді як ми більше використовуємо рот".

9. Вивчати оргазм у лабораторії непросто…

У 1950-ті Мастерс і Джонсон вирішили вивчити весь процес оргазму – від сексуального збудження до скорочення м'язів. Те, що у жінок процеси відбуваються всередині, їх не спинило. Вони винайшли апарат штучного злягання – звичайний акриловий фалос з камерою, підсвіткою і моторчиком. Власне, його і мали використовувати учасниці експерименту. На жаль, цей пристрій розібрали, і це сумно: на нього було б цікаво подивитися.

10. … але доволі захопливо

Одного дня Альфред Кінзі вирішив прорахувати відстань, яку долає сперма після еякуляції. Тоді, у 1940-х існувала теорія, що сила, з якою сім'я виштовхується у матку, впливає на фертильність. Кінзі у неї не вірив, тому взявся спростовувати. У лабораторії зібрав 300 чоловіків, лінійку і відеокамеру. Він встановив, що у ¾ учасників сперма просто проливалася: себто, не била потужним струменем. З іншого боку, один з чоловіків встановили рекорд: його сім'я приснуло на відстань понад 2,5 метри, що вражає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна