Кучмі - 80: Епічні відео про те, як запалював наш екс-президент

Леонід Кучма за кількістю ляпів і кумедних ситуацій значно поступається Януковичу, але все одно є про що згадати

9 серпня 1938 року в селі Чайкине на Чернігівщині народився президент України (19 липня 1994 23 січня 2005) Леонід Данилович Кучма. Почесний громадянин Дніпра, прем'єр-міністр України, представник України у тристоронній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Співак...

Він починав кар'єру на "Южмаші" і дуже високої думки про нього (2.40 хв) "Народ, у которого есть Южмаш, отличается от народа, у которого Южмаша нет"

Час, коли він керував державою, запам'ятався приватизацією, розпаюванням колишніх колгоспів, скороченням інфляції, грошовою реформою, зародженням імперій олігархів.

А ще - великим скандалом навколо зникнення і вбивства опозиційного журналіста — Георгія Гонгадзе ("касетний скандал") в 2000 році, акціями "Україна без Кучми" і "Повстань, Україно", що їх було організовано опозицією.

На цьому відео Кучма злий. Невдовзі після цього ефіру Георгій Гонгадзе зник.

Кучма прийшов до влади на проросійських лозунгах, зокрема обіцяв запровадити в Україні двомовність, згодом взяв курс на НАТО і оголосив про наміри України добитися асоційованого членства в ЄС, але через два роки заявив, що на даному етапі Україна не готова вступити до НАТО і знаходиться на такій самій відстані від нього, як від Євросоюзу.

В цьому відео, на другій хвилині: "Порошенко мені заявив - через 5 років ми будемо в Євросоюзі. Я йому кажу: слухай, в тебе температура яка?"

А в цьому - Кучма з георгіївською стрічкою на маринарці висловлюється проти того, щоб Бандера і Шухевич отримали звання героїв України. Мовляв, це вбиває клін між народами.

А тут вже Путін заявляє, що має радитися з Кучмою (0,55 хвилина)

Він привселюдно влаштував порку майбутньому президенту Януковичу

Саме він підписав меморандум про гарантії безпеки України в обмін на відмову Києва від статусу ядерної держави. При Кучмі проросійський політик Юрій Мешков оголосив себе президентом Криму (потім українські спецпризначенці відправили його до Москви), а Росія спробувала присвоїти собі український острів Тузла. Але зламали зуби об опір Кучми та наших військових.

Після відставки другий президент України отримав довічне утримання у розмірі заробітної плати діючого президента, державну дачу і державну охорону.

"Я хочу подивитися на Україну без Кучми разом з вами", - заявив якось він, але не вийшло.

На відміну від свого наступника Ющенка, Кучма донині веде активне політичне життя. В червні 2014 він увійшов у тристоронню контактну групу і представляв Україну на переговорах з "ДНР" та "ЛНР" за участі представників Росії та ОБСЄ, а згодом підписав мінський меморандум. Зараз він є офіційним представником України у тристоронній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Леонід Кучма досі має імідж одного з найхитріших і найдосвідченіших політиків в Україні.

На прес-конференції (щодо кольчужного скандалу):

"Для чого доказувати, що я не рижий?! Ну, я рижий, правда..."

Кучма більше 50 років в шлюбі і не приховує, що в родині всім керує дружина: "Хто в вашій країні головний? Дружина. А що, ви сумнівалися?

Про колоритного Кучму роблять відео-приколи (обережно, ненормативна лексика!)

А він святкує дні народження в оточенні політиків і зірок на світових курортах, приймає шикарні подарунки і займається державними справами.

Як проходить цьогорічне свято, поки не відомо. А що відомо, зі слів самого екс-президента, так це те, що "Кучма без України ніколи не залишиться".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна