Круті ігри для великих компаній: Стародавня Бочче, в яку грають в Італії та на турецьких курортах

У цю гру можна грати вдвох чи двома великим компаніями. Особливу популярність Бочче завоювала на курортах Туреччини та Єгипту 

Круті ігри для великих компаній: Старода…

Depo.ua продовжує рубрику про цікаві ігри для великих компаній, які не дадуть вам нудьгувати та дозволять по новому подивитися на друзів та знайомих.

Що таке Бочче і хто придумав цю гру

Бочче (в перекл. з іт. Bocce означ. "куля") - це гра з м'ячем, різновид боул-спорту (boules sport), схожа з боулзом і петанком; походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі і в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Цей вид спорту також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та Південній Франції (ліонський боул).

Гра в бочче має давню традицію: в Туреччині було знайдено кам'яні кулі - прототипи бочче, датовані 7000 до н.е. Також в Єгипті були знайдені подібні об'єкти в гробниці (2 тисячоліття до н.е.) Згодом кулі для гри виготовляли зі слонової кістки; вони були дуже дорогі головним чином тому, що вибиралися лише найбільш однорідні слонячі бивні (1 з 50). З винаходом бакеліту кулі для гри в бочче почали виготовляти з цього матеріалу, що зробило цей вид спорту доступнішим.

Гра в м'яч "Бочча" - з одного боку приємне проведення часу, з іншого - вид спорту. Вона посунула до розвитку і поширення відомих сьогодні боулінгу, лауни і петанку. Протягом століть любителі збиралися на вулицях, в садах і парках, щоб поганяти м'яч.

Правила гри Бочче: Кількість гравців

Бочче зазвичай грають на ґрунтовому чи заасфальтованому полі (27 метрів в довжину і від 2,5 до 4 метрів у ширину). Кулі для гри (бочче) можуть бути металеві або пластмасові. На відміну від куль для боулзу, кулі для бочче мають сферичну форму.

Гра відбувається між двома гравцями або двома командами (по два, три або чотири гравці в кожній). Матч розпочинається випадково вибраною стороною, якій надається можливість кинути менший м'яч джек (інші назви - боччіно, палліно) з одного кінця ігрового поля в зону довжиною 5 м, яка закінчується на відстані 2,5 м від дальнього кінця поля. Якщо гравці, що почали гру, два рази не влучають м'ячем в цю зону, інша команда отримує можливість кинути джек у довільно вибрану зону.

Гравець (команда), що влучить джеком у необхідну зону, отримує можливість першим кинути кулю. Як тільки кинули першу кулю, інша сторона також отримує можливість кинути свою першу кулю. Далі хід переходить до команди, куля якої знаходиться далі від джека, і так триває, доки одна з команд не використає всі свої чотири кулі. Тоді друга команда використовує кулі, що залишилися в неї. Підрахунок балів: команді зараховується один бал за кожну кулю, яка знаходиться ближче до джека, ніж найближча до нього куля суперників. Тривалість гри варіюється в залежності від регіону (як правило, до 7-13 балів).

Гравцям дозволяється кидати м'яч в повітрі. Зазвичай цей прийом використовується для того, щоб підштовхнути джек або бочче (кулю) у вигіднішу позицію.

Де і за скільки можна купити Бочче

Ця гра не з дешевих. Проте, купивши набір одного разу, його можна використовувати довгі роки, адже кульки зроблені з міцного матеріалу. До набору входить 6 кульок, кошонет та мірка, які лежать у зручному невеликому чемодані.

В Україні цю гру можна придбати у спортивних магазинах та в інтернеті. Ціна стартує від 600 грн і може доходити до 2 тисяч, у залежності від вигляду кульок та валізки. Адже така гра може стати відмінним подарунком і матиме привабливий вигляд.

Для тих, хто не може дозволити собі таку гру, завжди є сайти, на яких продають такі ігри у стані колишнього вжитку.

Цікаві факти про Бочче

У 80-х роках 20 століття бочча перетворилася на вид спорту.

Гра благотворно впливає на підтримку м'язового тонусу не тільки у здорових людей, але і літніх і хворих з ураженнями опорно-рухової системи. Гра розвиває, підтримує і лікує одночасно.

Першість за популярністю бочче тримає Данія. Тут існує власна федерація, яка об'єднує понад 100 клубів по всій країні.

У Португалії її використовують для реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, а в 1984 році бочча була включена в програму першого чемпіонату.

Найдовша гра в петанк тривала 27,5 годин.

Близько 2800 доларів коштує набір гри від Шанель.

Кращі місця для гри - міські сквери. Зокрема, в Парижі, Барселоні чи Лондоні Ви неодмінно знайдете піщаний або трав'яний майданчик для петанку.

Нагадаємо, раніше Depo.ua розповідав, як грати у "Клуедо" - найдетективнішу гру у світі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme