Круті ігри для великих компаній: Монополія, яка допоможе стати гарним економістом

У цю гру можна грати з 8 років, компанією від 2 до 6 людей

Круті ігри для великих компаній: Монопол…

Depo.ua продовжує рубрику про цікаві ігри для великих компаній, які не дадуть вам нудьгувати та дозволять по новому подивитися на друзів та знайомих.

Що таке "Монополія" і для кого ця гра

"Монополія" - це настільна гра в жанрі економічної стратегії. Вона завоювала популярність у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, де більше відома під назвами Менеджер або Бізнесмен. Класичну монополію розробив Чарльз Дерроу в 1934 році. Винахідник показав свої напрацювання компанії Parker Brothers, але проект був відхилений через помилки у дизайні. Пізніше Дерроу допрацював стратегію, і в 1936 році вона стала найпопулярнішою грою-стратегією в США.

Гра розрахована на гравців від 8 років. Грати у неї можна компанією від 2 до 6 людей. Проте завдяки більше, ніж 20 різновидів "Монополії", віковий ценз та кількість гравців може змінюватися. Існують "дитячі" версії та ігри лише для дорослих.

Як грати в "Монополію": правила гри

Гравці змагаються за надбання економічних переваг визначеною правилами гри економічної активності, включаючи купівлю, оренду та торгівлю власністю з використанням "забавкових" грошей. Гравці здійснюють ходи по черзі, кидаючи гральні кістки. Мета гри — довести до банкрутства всіх інших гравців.

Фактично стратегія складається з ігрового поля, яке поділене на квадрати. Вони поділяються на підприємства або активи, події і в'язницю, потрапляючи в яку учасник пропускає хід. Черга ходити визначається кидком кубика – у кого більше, той і перший. Кількість полів за хід, відповідає сумарним очками, які випали на кубиках. Суть гри монополія полягає в тому, щоб раціонально використовуючи свій капітал на купівлю нерухомості призвести супротивників до абсолютного банкрутства.

Учасники по черзі кидають пару кісток і роблять відповідну кількість ходів на полі. Зайнявши клітку з нерухомістю, гравець може купити її за умови, що актив вільний, або заплатити податок за прейскурантом за відвідування даного поля того, кому належить підприємство. Якщо учасник зайняв клітку з подією, він отримує особливу вказівку. Стандартні правила гри в монополію містять наступний перелік вказівок:

  • віддати частину свого капіталу в Банк;
  • кожен з гравців отримує від вас N суму грошей;
  • просунутися на кілька клітин назад або вперед;
  • піти у в'язницю;
  • провести угоду про продаж одного міста;
  • пропустити хід;
  • отримати гроші від інших учасників.

У всіх версіях стратегії обов'язково присутній Банкір, якому активи належать спочатку. Він може брати участь у грі, якщо це необхідно. Банкір видає кожному учаснику стартовий капітал у розмірі 1500 банківських карток і заповнює позначені місця ігрових елементів. Починають гру з того, що суперники встановлюють свої фішки на полі старт і з допомогою кісток визначають послідовність ходу.

Скільки коштує "Монополія" і де її придбати

"Монополію" можна придбати як в онлайн-магазинах, так і в книжкових лавках та у магазинах іграшок. Ціна на оригінальну "Монополію" стартує від 400 грн та може сягати 2 тисяч. Проте, аби зекономити, таку гру можна придбати на сайті оголошень. Настільна гра, яка була у вжитку, буде коштувати набагато дешевше.

Цікаві факти про "Монополію"

  • З моменту, як Чарльз Дерроу запатентував гру 1935, близько 750 мільйонів людей зіграли в цю гру, що зробило її найпопулярнішою комерційною настільною грою у світі. Книга рекордів Гінесса від 1999 року має запис щодо попередньої статистики Hasbro про 500 мільйонів людей які грали в Монополію. Журнал Games Magazine посвятив гру Монополію в члени своєї Зали Слави.
  • Чарльз Дерроу побачив як його сусіди грають у гру, метою якої було заробляти гроші продажем будинків та готелів.
  • В світі існує більше ста різновидів гри і це, не рахуючи неліцензійних стратегій, яких набагато більше.
  • У версії Monopoly Here & now: Word Edition є клітинка міста Київ.
  • Найдовша гра у монополію тривала 70 днів.
  • Дві країни отримали право включити до гри більш, ніж одне своє місто: Канада та Китай. Канадські міста – Монреаль, Торонто та Ванкувер. Китай представлено Бей джином, Шанхаєм та Гонконгом.
  • У 1978 році компанія Neiman Marcus Christmas випустила шоколадну "Монополію", вартістю шістсот доларів.

Нагадаємо, раніше Depo.ua розповідав, як грати у Скрабл.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme