Кримчан, що виїжджають з окупації, примушують полишати свої особисті речі

Суд відмовився призупинити дію постанови Кабміну про заборону поставок українських товарів з материка до Криму і назад
Depo.Життя
3 лютого 2016 16:54
ФОТО: depo.ua

Таке рішення винесла колегія суддів 3 лютого, повідомляє depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії​".

Окружний адміністративний суд Києва відмовився призупинити дію постанови Кабінету міністрів України № 1035 про заборону поставок українських товарів з материка до Криму і назад на період розгляду позову про скасування цього документа.

Таким чином, суд відхилив клопотання позивача – представника громадської організації "Правозахисна група 20 лютого" Дмитра Незвиського. Необхідність такого рішення він мотивував тим, що дія постанови № 1035 порушує права громадян України, "які неможливо буде відновити, поки діє цей документ".

На судовому засіданні також були присутні правозахисники та кримчани, які постраждали від дії постанови Кабміну № 1035.

Представник відповідача – Міністерства юстиції України – Сергій Роздобудько висловився проти призупинення дії документа і позовних вимог у цілому. Однак письмових заперечень суду не представив. За його словами, у відомстві не встигли підготувати їх, оскільки повідомлення про порушення провадження у справі отримали не в передбачені законом терміни.

У зв'язку з цим, суд не зміг розглянути справу і переніс засідання на 10 лютого.

Постанова Кабінету міністрів України про заборону поставок товарів до Криму набула чинності 17 січня 2016 року. Документом вводяться обмеження на провезення з Криму на материк і назад продуктів харчування та інших особистих речей. Відповідно до документа, з собою можна провезти предмети, зазначені в 370 статті Митного кодексу України. У ній перераховані 23 найменування особистих речей (одяг, техніка, предмети особистої гігієни та інше).

Припинення всіх поставок до Криму вимагали учасники акції з блокади півострова, яка стартувала на адміністративному кордоні 20 вересня 2015 року.

Позивачі вимагають визнати протиправною і скасувати постанову Кабміну від 16 грудня 2015 року № 1035 "Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) із тимчасово окупованої території на іншу територію України та / або з іншої території України на тимчасово окуповану територію". Вони також просять витребувати в уряді всі документи, на підставі яких ухвалили цю постанову.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя