Кращі картини про українську АТО з усього світу (ФОТО)

Унікальна антитерористична операція, яку всі називають війною, надихнула художників з усього світу на створення шедеврів

Кращі картини про українську АТО з усьог…

Мистецтво ніколи не знаходилося в стороні від видатних подій, що відбуваються в світі. Під час української Революції Гідності створювалися шедеври, які виставлялися в кращих виставкових центрах. Крім того, Майдан надихав художників з різних країн на створення оригінальних колекцій одягу, інсталяцій, кліпів та інших форм прояву мистецтва, повідомляє depo.ua з посиланям на "Деловую столицу".

Щось подібне зараз відбувається з українською АТО. Крім традиційних для гарячих точок фотошедеврів, українсько-російське протистояння розбурхує розум живописців: хтось вирушає на Донбас, щоб своїми очима побачити будні "неоголошення війни", а комусь вистачає фотографій і відео з місця подій, щоб не стримувати свою уяву при створенні полотен.

Видання підібрало найцікавіші картини про АТО, створені вітчизняними та зарубіжними художниками.

Одні з найбільш вражаючих картин про війну Росії проти України створює відомий словацький художник та ілюстратор Радо Явір. Він зробив триптих, який присвятив трьом періодам війни в Україні.

"Весна в Україні". "Я хочу підтримати хоробрих людей там. Навесні українські десантні частини почали контратакувати росіян".

"Літо в Україні". "Сподіваюся, одного разу Ленін і його хворий послідовник Путін нарешті впадуть, і люди будуть радіти мирному літньому вечору".

"Зима в Україні". "Я бажаю щасливого Різдва всім людям України, особливо на Східному фронті в Донецькому аеропорту. Не можу уявити, як важко перебувати на холоді і чекати ворога".

Дуже цікаві роботи створює литовська художниця Беата Куркуль, яка живе зі своїм чоловіком в Києві і допомагає українській армії як волонтер. Зазвичай вона малює фантастику, але в 2015 році написала цикл картин з різними сюжетами про українську армію, міліцію і прикордонників.

"Протримались. Світанок. Це не епітафія, це лише впевненість у тому, що українці захистять свою землю від агресорів".


Беата Куркуль "Медики"

Беата Куркуль "Кордон ІІІ"

"На передньому плані засмучений Христос, і нагорі його святі висловлювання:" Нову заповідь вам даю - любіть один одного, як я вас люблю ". І ось ця орда східна, агресивна, натовпом йде вперед, кришити і ламає все. І ось це їм не сподобалося. Виявляється, вони на боці цих агресорів. Ми як художники хочемо висловити своє ставлення до подій в Україні, ми висловлюємо це через твори мистецтва. Ось я і створив живописне полотно. Але виявляється, що воно невигідне нашим зеленим чєвловєчкам, які розсілися всюди ", - розповів Марочкін про конфлікт.

В Україні безліч жудожніков, які так чи інакше обіграють тему російської агресії. Художниця Леся Тищенко, родом з Луганська, яка побувала в гарячих точках Донбасу, виплеснула на трьох десятках полотен побачене і пережите.

"У роботах я хочу донести кожній людині: так, у нас є така трагедія, але також є люди-патріоти - настільки сильні духом, що гріх стояти осторонь і не втручатися в середовище моральної та фізичної допомоги!"

Роботи Лесі Тищенко будуть представлені на персональних виставках в галереях Нідерландів, Данії, Бельгії, Німеччини, Австрії, Угорщини, Швейцарії, Швеції, Австрії, Канади та інших країнах світу.

Крім того, тема героїзації українських вояків вдало обіграна сучасними формами образотворчого мистецтва. Наприклад, Український художник Олексій Бондаренко створює стилізовані комікси, героями яких є збірний образ українського бійця - нащадка козаків.

Олексій Бондаренко. "Одна голова - добре, а голова москаля в торбі - ще краще". 

Також оригінальні полотна створює Іван Семесюк. У серії "Вишивка" він зобразив міфологічних персонажів Української армії.

Художник Михайло Дяченко створив серію патріотичних портретів "Хрещений вогнем". На портретах зображені найчастіше справжні воїни, які воюють на Донбасі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme