Кофтинка і парфуми для нещеплених: Як вакциновані українці заробляють у "червоних" зонах

За інформацією Спілки українських підприємців, у 2020 році третина малого бізнесу не пережила пандемію. Проте другий коронавірусний рік змусив українців призвичаїтися до змін. І вже під час останніх нововведень, коли невакцинованим заборонили відвідувати розважальні заклади, ТРЦ та кав’ярні, ініціативні щеплені українці започаткували свою справу

Аліна Євич
Журналістка
Кофтинка і парфуми для нещеплених: Як ва…
Фото: Unsplash

Схема не нова, а оголошення на кшталт "піду замість вас у кав’ярню" або "подивлюсь фільм у кінотеатрі" спершу сприймалися як жарт.  Але якщо кав'ярню замінити на торговий центр, така пропозиція може виявитися актуальною. І наразі такі послуги активно пропонують у червоних карантинних зонах – Донецькій, Одеській та Херсонській.

Подався у кур'єри, щоб не сидіти без роботи

Сьогодні на сервісах оголошень подібні пропозиції виділяються словами "є щеплення" та подекуди смайлом в кінці тексту. Журналісти "Depo.ua" поспілкувалися з ініціативними підприємцями – і з’ясували кілька цікавих фактів про їхній мікробізнес.

Оголошення про покупки

Олександр зі Львова каже, що вирішив на цьому підробити два місяці тому – коли в регіоні вперше ввели "червону" зону.

"Я подумав: у мене є всі документи, я вакцинований – то чому б і ні? Тим паче тоді я теж був працевлаштований, але через обмеження нас усіх порозпускали з роботи. І я вирішив спробувати, щоб не сидіть вдома без роботи, ще й у відпустці за свій кошт", – каже підприємець. 

Тепер чоловікові вдень телефонують до 10 людей – усі здебільшого середнього або пенсійного віку. Зізнаються, що їм приємніше замовляти у доставку у людини, а не у робота: "У нас є служби доставки, але люди кажуть, що їм простіше поспілкуватися так. Щоб була людина, слухала, зрозуміла, а не замовляти через сайт. А так написав повідомлення, що потрібно купити, і просто чекаєш. Тим паче це і їм краще – я вже знаю магазини, де що дешевше, де дорожче, то й вони економлять".

Найчастіше Олександра просять купити продукти, другі за популярністю – цигарки та алкоголь. А от конфліктних ситуацій, коли заовники відмовлялися платити, у чоовіка не виникало. Водночас за день він може заробити до тисячі гривень.

Хотіла пожартувати, натомість заробила

Мешканка Великого Дальника Анна жартує, що спершу підробіток почався як жарт – їй стало цікаво, чи хтось взагалі відгукнеться на її скептичне оголошення. Виявилося, що помітка "дорого" – не перешкода.

Пропозиція скупитися за гроші

"Я спершу жартувала, відмовляла людям, але не всім – трьом таки допомогла. І підробила якраз. Одній жіночці 35 років була терміново потрібна кофтинка. І двоє чоловіків потім звернулися, але в різний час – один попросив принести жіночі парфуми, а інший хотів купити спортивний костюм. Дуже він йому сподобався", – пригадує наша співрозмовниця.

За три замовлення Анна, яка зараз перебуває у декретній відпустці, заробила пів тисячі – 300 їй заплатила жінка, ще по 100 –  чоловіки. Анна зізнається, що припиняти не збирається — й надалі підроблятиме за можливості, коли буде неподалік від замовника. 

Замовляють продукти і пропонують мити посуд

Одесит Олександр також каже, що ідея виникла спершу як жарт – він просто обговорював з дружиною допис у соцмережі, і обом стало цікаво, чи актуальний такий стартап для Одеси.

Пропозиція скупитися в торгових центрах

"Спочатку я побачив такий жарт в Інстаграмі й вирішив створити оголошення – тільки щоб подивиться, чи будуть до мене звертатися. І як з’ясувалося, людям таке цікаво", – стверджує наш співрозмовник. 

Сьогодні Олександр отримує і повідомлення, і дзвінки від місцевих – найчастіше ті просять купити продукти. Однак були й нестандартні ситуації.

"Мені колись написали прохання таке… Вийти попрацювати у нічну зміну в якусь кав’ярню, хотіли знайти посудомийника. Але я не пішов. Та й взагалі часто пропонують роботу в закладах харчування, бо у мене є сертифікат про вакцинацію", – розповідає чоловік. 

Приватні підприємці витіснять служби доставки?

На сьогодні в Україні існує кілька найбільших служб, які займаються кур’єрською доставкою. Ключові пункти їхньої внутрішньої політики сформувалися і в ковідні часи, коли гасло "ми працюємо – ви відпочиваєте вдома" стало всесвітнім.

Попри те, що послуги вакцинованих громадян обійдуться дорожче щонайменше на 50 гривень, багато кому до душі саме цей варіант. Одеситка Ілона Наймит розповідає в коментарі Depo.ua, що наразі користується послугами таких приватних підриємців:

"Я раніше користувалася різними службами доставки, але зараз перейшла лише на людей, які публікують оголошення. Зрозуміла, що з "некур’єрами" простіше домовиться, з ними взагалі спілкуватися легше. Принаймні зараз, поки червона зона, це весело – знати, що десь спеціально для тебе вакцинована людина ходить магазинами й забирає їжу з ресторану. А пізніше повернусь до офіційних кур’єрських послуг – вони дешевші. Зараз просто потягнуло на щось новеньке". 

Фото: Olx.ua, прінтскріни

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme