Косметика і парфуми викликають у дітей астму

Вчені з Колумбійського університету міста Нью-Йорка дійшли висновку, що хімічні речовини, що містяться у косметиці і парфумах, підвищують ризик розвитку бронхіальної астми у дітей

Косметика і парфуми викликають у дітей а…

Кілька днів тому американські вчені попередили, що хімічні речовини, що містяться у засобах для макіяжу, парфумах і пластикових контейнерах, можуть підвищити ризик розвитку у дітей бронхіальної астми - запального захворювання дихальних шляхів.

Так, вчені виявили, що у немовлят, що піддаються впливу високих рівнів фталатів в утробі своєї матері, ризик розвитку бронхіальної астми був збільшений на 78%. Дослідники вважають, що діти стали більш сприйнятливі до розвитку патології через вплив фталатів на дихальні шляхи плоду.

Під час дослідження вчені з Колумбійського університету міста Нью-Йорка виміряли рівень двох типів фталатів - бутилбензилфталату та ді-н-бутилфталату - у сечі 300 вагітних жінок. Після багатьох років, коли дітям учасниць експерименту виповнювалося 5, 6, 7, 9 та 11 років, цих жінок просили заповнити анкети, щоб з'ясувати, чи спостерігалися у їхніх дітей симптоми астми.

Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Environmental Health Perspectives, показало, що діти, народжені жінками з найвищими рівнями бутилбензилфталатів у сечі, були на 72% більш схильні до розвитку бронхіальної астми. З ді-н-бутилфталатами ситуація була ще гірша - вміст цього типу фталатів у сечі вагітних збільшував ризик розвитку астми у дітей на 78%.

Вивчивши результати багаторічного дослідження, вчені закликали батьків по можливості уникати використання пластикових контейнерів, дешевої косметики, парфумів і дуже ароматизованих миючих засобів, повідомляє ДеПо з посиланням на fedpost.ru.

«Ці речовини (фталати) широко використовуються в промисловості, але їх наявність не завжди вказується на упаковці товарів, - зазначила доктор Робін Уайатт з Колумбійського університету. - Але є кілька простих кроків, що дозволяють знизити ризик розвитку астми у членів сім'ї. Уникайте використання пластикових контейнерів: зберігайте продукти в скляних банках у холодильнику і ніколи не використовуйте пластик для розігріву їжі в мікрохвильовій печі. Також варто обмежити використання будь-яких запашних продуктів: косметики, парфумів, освіжувачів повітря та миючих засобів».

Раніше учені розказали, як освіжувачі повітря вбивають людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme