Коронавірусна лабораторія: Як Трамп косить власний рейтинг, "наїжджаючи" на Китай

Політична верхівка США вперто торочить, що коронавірус поширився зовсім не з ринку, а з наукової лабораторії Уханя. А значить, Китай заслуговує на нові санкції

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Коронавірусна лабораторія: Як Трамп коси…

Держсекретар країни Майк Помпео заявив, що наразі у США є вагомі докази лабораторного походження підступного збудника. 

Китай і раніше заражав світ, у них і раніше були лабораторії, які не відповідають стандартам. Це не перший раз, коли світ зазнав впливу вірусу, що з'явився через помилки в китайській лабораторії", – зазначив американський високопосадовець, додавши, що розвідка продовжує збирати цьому підтвердження.

Крім того, Помпео вкотре наголосив, що дотримується версії штучного походження коронавіруса. 

"Очевидно, найкращі експерти поки вважають, що він був створений людиною. У мене немає причин не вірити цьому на даному етапі", – акцентував чиновник. 

Раніше під час спілкування з журналістами президент країни Дональд Трамп задавався питанням чи стала пандемія результатом "помилки, що вийшла з-під конролю", або ж справа в "усвідомленій відповідальності". Якщо підтвердиться друге, Трамп пообіцяв вжити заходів щодо Китаю, не уточнюючи, яких саме. 

Після гучних заяв американців у ВООЗ наголосили, що у природності коронавіруса не сумніваються. 

"Ми послухали знову і знову числених науковців, які вивчали секвенцію віруса і ми впевнилися, що він природнього походження", – заявив виконавчий директор Програми охорони здоров'я організації Майкл Райан. 

Останніми днями акцент звинувачень США змістився. Наразі американці наголошують, що Китай тривалий час замовчував масштаби бідства і навмисне дозволив зараженим громадянам залишити межі країни. Крім того, за їхніми словами, природність вірусу не означає непричетності уханської лабораторії. 

Так, медіа оприлюднили доповідь американської розвідки за 27 березня, автори якої припускали, що вірус проникнув за лабораторію "випадково", через "небезпечні лабораторні практики" (саме в цей день США обійшли Китай за кількістю хворих). При цьому ще у січні розвідники констатували, що спалах стався з природніх причин, зазначає Newsweek

За даними джерел американських ЗМІ, в якості Білий дім готується підвищити для Китаю імпортні мита, інформує The Guardian.  Деякі навіть припускають, що президент США може відмовитися сплачувати країні борг розміром у $1.1 трлн, повідомляє Reuters.  Хоча цей варіант надто радикальний навіть для Трампа, в цілому лідер країни навряд втримається перед спокусою скинути відповідальність за проблеми на зовнішнього ворогаі економічно його "перемогти". За півроку до виборів Білий дім побоюється, що збідніння громадян може істотно вдарити по рейтингам нинішнього президента – принайнмі, якщо не знайти інших винних.  При цьому лідера не зупиняють попередження аналітиків, що новий етап торгової війни між США та Китаєм може поглибити рецесію у країні до рівня Великої депресії, і таку бездумність виборці теж навряд чи пробачать. 

Крім того, Китай – явно не з тих, хто буде слухати звинувачення мовчки. А значить, по рейтингу очільника країни може вдарити ще й східною пропагандою. Так, державна агенція Китаю Xinhua оприлюднила ролик, в якому згадуються далеко не наймудріші кроки Трампа як політика у протистоянні з коронавірусом. 

У відео наголошується, що про випадки пневмонії країна повідомляла ще у грудні, а у січні на попередження Китаю у США відповідали, що "це лише грип", карантин "порушує права людини", маски носити непотрібно. 

"Ми праві, навіть якщо суперечимо самі собі", – проголошує США у китайською ролику. 

На додаток піднялася інша проблема. Адже, наприклад, у самих США діє чимало вірусних лабораторій і випадки надзвичайно прикрої халатності траплялися і у них, пише Vox.com.  Тим паче, у 2019-му країна відновила фінансування двох сканальних експериментів в напрямку підвищення заразності пташиного грипу.  Себто, Трамп знову дав зелене світло дослідженням, які Обама скасував у 2014-му. 

Між тим, країні відомі випадки, коли лабораторні віруси опинялися на волі. Так, у 1978-му фотографиня Медичної школи Бірмінгему Джанет Паркер заразилася віспою і померла. Це сталося через два роки після того, як вірус оголосили остаточно переможеним.  Втім, у медичній школі займалися вивченням віспи і припустилися халатності. Тоді 300 людей помістили під карантин, але хвороба Паркер залишилася одиничним випадком. А в 2014-му, переїжджаючи в новий офіс, Управління з продовольства і медикаментів США звернуло увагу на картонну коробку в одному з кутів. А в ній знайшла пробірки з-під зразків різних вірусів, включно з вірусом віспи. Співробітники лабораторії не знали про її існування і навіть не могли припустити, скільки часу вона перебуває в приміщенні. На щастя, аналіз не виявив патогенів у знахідці. 

Тож вдумливий і не надто фанатичний виборець Дональда Трампа, послухавши звинувачення всього Білого дому на адресу Китаю, вельми ймовірно запитає у себе, нащо, його лідер наражає країну і весь світ на небезпеку, як це начебто робило керівництво Піднебесної. А крім того, нащо псує економічні показники країни, і без нього вражені пандемією. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme