Коронавірус в Україні: Що відбувається 18 березня

Станом на ранок 18 березня 2020 року в Україні підтвердили сім нових випадків коронавірусу. Загалом же їх 14. Два завершилися смертю пацієнтів

Коронавірус в Україні: Що відбувається 1…

Depo.ua відстежує епідеміологічну ситуацію в країні, будні українців в умовах поширення пандемії коронавірусу та введення карантину. Все, що потрібно знати станом на 18 березня.

Скільки хворих від Коронавірусу в Україні

карта поширення коронавірусу в Україні

Станом на вечір 17 березня 2020 року в Україні опрацьовано 156 підозр на коронавірус. 114 - не підтвердились. Ще 28 опрацьовуються лабораторно.

Лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних. 

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та Київ (2).

17 березня були виявлені підтвержені 7 нових випадків: 

Київська область- 44-річний чоловік, що був закордоном;

Чернівецька - особи віком 31, 10, 18 років, двоє дітей віком рік і десять місяців та шість місяців. Усі з них є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Крім того в Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Другий летальний випадок був зафіксований постфактум - жінка померла учора, 16 березня, а результати аналізів стали відомі лише сьогодні. При цьому родичі померлої від коронавірусу чернівчанки звинуватили лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті жінки. Мати померлої від коронавірусу жительки Чернівецької області Людмила Пацалюк написала відкритого листа, у якому звинуватила лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті її доньки - в неї була супутня неврологічна патологія – пухлина біля центрального стовбуру головного мозку (кавернозна ангіома продовгуватого мозку).

Нагадаємо, 13 березня від коронавірусу померла 71-річна жінка у Радомишлі Житомирської області. Нагадаємо, вона поверталася із заробітків, заїхала до родичів у Львів, зустрілася з киянами і ходила до церкви. При цьому вона нездужала протягом тижня. Зрештою, таки звернулася до лікаря, але врятувати її не вдалося. 

Що за обмеження під час карантину COVID-19

З 18 березня по 3 квітня заборонено перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах на міських маршрутах.

З 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі. 

Заборонені також регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом. 

Заборонено проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури тимчасово мали припинити свою роботу (зробили це поки що не всі). Дозволена адресна доставка.

З 12 березня до 3 квітня припинено навчання в навчальних закладах від садочка до виша. 

Медзаклади тимчасово припинять планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. МОЗ доручено максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

У  ПЦУ обмежили кількість людей на літургіях, попросивши парафіян залишатися удома - синод Православної церкви України ухвалив практичні настанови для священників і вірян у зв'язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

Коронавірус на Київщині та у Києві

На Київщині виявлено інфікованого коронавірусом - чоловік 44-х років, який нещодавно повернувся з Європи. Це вже третій випадок зараження коронавірусу у столичному регіоні. Раніше було підтверджено два випадки у Києві – заразився хлопець та жінка, яка нещодавно повернулась з Франції.

Тим часом кияни починають входити у транспортний колапс. Справа в тому, що з 23:00, 17 березня закритий метрополітен, а вже з 18 березня громадський транспорт встановив ліміт на перевезення пасажирів – не більше десяти в одному салоні. До того ж у громадський транспорт не будуть пускати без масок для обличчя. Усі ці заборони мають контролювати поліцейські. У свою чергу приміські маршрутки, що курсують з міст-супутників до столиці, припиняють свою роботу на виконання постанови Кабміну. Щоправда, станом на ранок 18 березня люди їздять без масок і маршрутники беруть більше ніж 10 людей. Як і автобуси.  

У Києві затримали групу осіб, які під погрозою зброї вкрали у підприємців 100 тисяч медичних масок. За даними прокуратури напередодні було затримано трьох осіб, які 13 березня вчинили озброєний напад на підприємців. Потерпілі вирішили підзаробити на масках і потрапили на злочинців, в яких виявилися аналогічні наміри. За словами потерпілих, медичні маски на суму близько 1 млн гривень вони придбали у різних місцях упродовж декількох тижнів та через знайомих вирішили їх реалізувати.

Під час зустрічі з покупцями та перевантаження товару до їхнього авто, на місце події під’їхав автомобіль, із якого вибігла група чоловіків у спецодягу з предметами схожими на пістолети. Представившись працівниками СБУ та погрожуючи ймовірно зброєю, чоловіки поклали потерпілих на землю, довантажили товар та без будь-яких пояснень роз’їхались в різні напрямки.

У ході досудового слідства правоохоронцям вдалося встановити трьох осіб, причетних до злочину, та затримати їх. Розбійниками виявилися мешканці Києва та Київської області віком від 26 до 42 років, які не мають відношення до правоохоронних органів та вчинили злочин з метою заволодіння дефіцитними медичними масками для їх подальшого перепродажу.

Читайте також: Коронавірус у Києві: Як буде жити столиця на тотальному карантині

Житомирщина

На Житомирщині немає нових лабораторно підтверджених випадків захворюваності на коронавірусну інфекцію. Раніше було зафіксовано три можливі випадки зараження, один випадок перевіряється в Новограді-Волинському і два випадки в Житомирі.

У Житомирі один пацієнт знаходиться в інфекційному відділенні міської дитячої лікарні, а інший – в обласній лікарні. З метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в Житомирській області запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Харків

У Харкові станом на 13.00 17 березня не зареєстровано випадків захворювання на коронавірус. У Харкові о 20.00 17 березня закрили метрополітен. Крім цього, із 18 березня по місту закриваються всі кафе і ресторани.

У лікарнях вводиться масочний режим. Відвідувати хворих тимчасово не можна.  Клієнти у центрах надання адміністративних послуг обслуговуються за попереднім записом. При цьому із резервного фонду бюджету міста Харкова виділено 20,5 млн грн для купівлі апаратів штучної вентиляції легенів, антибіотиків, засобів дезінфекції і індивідуальних засобів захисту для міських лікарень.

При цьому Геннадій Кернес заявив, що не буде закривати метро, за що Володимир Зеленський пригрозив йому кримінальною відповідальністю. 

Читайте також: Мерія Кернеса посилила карантин: Повний перелік змін, запроваджених із 17 березня

Львів

У Львові нема випадків захворювання на коронавірус.

Рішенням міської комісії з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення у Львові на час карантину призупинено роботу закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів, установ сфери послуг та торгівлі (крім онлайн послуг). За його словами, дозволено лише онлайн доставку продуктів харчування за умови дотримання окремого протоколу. Водночас дозволено діяльність продуктових магазинів, супермаркетів та аптек з обмеженою кількістю людей, яка може одночасно перебувати у приміщенні. А також спеціалізованих магазинів дитячого харчування.

Також Львів вирішив припинити фізичний прийом громадян у Центрах надання адміністративних послуг, відділах соціального захисту та Центрах туристичної інформації. Видача раніше поданих документів відбувається в обмеженому режимі черговими працівниками за попереднім телефонним записом. Обслуговування відвідувачів здійснюватиметься виключно за наявності у відвідувачів маски.

Визначено перелік закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги пацієнтам з ознаками гострих респіраторних захворювань, що впродовж 14 днів перебували в країнах, де зареєстровано циркуляцію вірусу COVID-2019 госпітальних баз першої та другої лінії та резервні. Відтак, розташування хворих осіб визначатимуть за мірою заповнення закладів охорони здоров’я.

Одеса

Станом на 8 годину ранку 18 березня в Одесі та області випадків інфікування коронавірусом не зареєстровано. Загалом із підозрою на коронавірус шпиталізували 14 хворих, у трьох з них COVID-19 не підтвердився, решта перебуває в інфекційних відділеннях Одеси та області та очікує на результат. Вчора один із пацієнтів Одеської міської інфекційної лікарні розповсюдив відео, у якому стверджував, що має коронавірус, проте в одеській мерії цю інформацію спростували, кажуть, що результатів його аналізів ще немає. Також мерія повідомила про випадок правоохоронців.

Відучора в одеському міському транспорті мали пускати не більше 10 пасажирів у марштутки та не більше 20 у трамваї та тролейбуси. При цьому всі пасажири мали бути у масках, проте це нововведення ніде в Одесі не виконувалося, водій брав стільки пасажирів, скільки бажали їхати, крім того, маски були на декількох людях. У той же час, чимало водіїв маршруток самі були у масках, а дехто навіть у медичних рукавичках.

Відсьогодні у регіоні скасували всі міжміські та приміські маршрутки.

Буковина

Вчора ввечері, 17 березня, стало відомо, що у Чернівецькій області на коронавірус захворіли 10 людей, днем раніше одна 33-річна жінка померла. На момент смерті діагноз у неї не був встановлений, тоді у Чернівецькій ОДА казали, що вона має супутнє неврологічне захворювання і, нібито, саме воно стало причиною смерті.

Мати померлої жінки каже, що її донька мала неврологічну хворобу - пухлину біля центрального стовбуру головного мозку (кавернозна ангіома продовгуватого мозку). У жовтні 2016 року її прооперували в Києві успішно, останнім часом почувала себе нормально. Буковинка звинувачує лікарів у недбальстві, каже, що коли її донька звернулася до лікарні із пневмонією, її відмовилися шпиталізувати, а коли тій стало зовсім зле, вона почала задихатися, таки поклали в інфекційну лікарню. Матір померлої розповіла, що лікарі встановили причиною смерті епілептичний приступ, проте у її доньки раніше таких приступів не було.

Загалом у Чернівецькій інфекційній лікарні з діагнозом коронавірус перебувають дев’ять пацієнтів, з них у п’яти коронавірус виявили вчора. Одному з пацієнтів 31 рік, другому – 18, крім того, інфекцію виявили у трьох дітей: 10 років, рік та 10 місяців, а також у малюка, якому виповнилося шість місяців. Усі вони є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Буковинські рятувальники мають розгорнути п’ять карантинно-епідеміологічних постів (село Звенячин) з метою обмежувальних заходів в’їзду та виїзду на територію області та два пости в селі Топорівці Новоселицького та Грозинці Хотинського районів. На постах буде запроваджено цілодобове чергування працівників Національної поліції, управління ДСНС, Головного управління Держспоживслужби, медиків, які, у разі необхідності, здійснюватимуть превентивні заходи.

Сьогодні в Чернівцях повністю зупиниться весь міський громадський транспорт через загрозу поширення коронавирусной інфекції. Мер міста Олексій Каспрук сказав, що прийняття цього рішення було для нього нелегким, але чиновник вважає, що іншого способу, щоб обмежити контакти між людьми в Чернівцях, не існує.

Також вчора з'явилося повідомлення про те, що у Чернівцях тимчасово скасували пільги на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, щоб пенсіонери залишались вдома, бо вони є найбільш уразливими для коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Хмельницький

В області не зареєстровано жодного випадку і підозри на коронавірус. При тому активно у всіх містах дизенфікують базари, зупинки громадського транспорту, під'їзди, вулиці й парки. Мери найбільших міст – Хмельницького та Кам'янця, щоденно звітують про ситуацію в місті, в облдержадміністрації – проводять брифінги в системі онлайн.

Кам'янець-Подільську фортецю закрили для відвідувачів. У період дії карантину вхід на об’єкти музею (Старий замок, Галерея мистецтв, Ратуша, Музей старожитностей, Виставкова зала, фондосховище, ТІЦ) дозволено тільки для співробітників та представників інших уповноважених організацій

В ОДА обіцяють, що до кінця тижня Хмельниччина отримає 100 тест-систем. Також Хмельницька ОДА збирає контакти потенційних волонтерів з Хмельницької області на випадок надзвичайних ситуацій з коронавірусом

Запоріжжя

Підтверджених випадків коронавірусу в регіоні немає. Станом на 17 березня в обласну інфекційну лікарню, яка обрана місцем для обсервації та лікування хворих на коронавірус, поступили п’ять жителів області з сумнівними, як визначають лікарі, симптомами. У двох наявність вірусу відкинули. У трьох залишається підозра. Відібраний у них біологічний матеріал направлений на дослідження в Київ, де мають підтвердити чи спростувати коронавірусну інфекцію.

В області закриті усі заклади, в яких може зібратися 10 і більше людей. В обласному центрі дотримання карантину перевіряють спеціально створені мерією мобільні групи.

На суворому карантині Запорізька АЕС, тут заборонено залучати до роботи людей із будь-якими симптомами респіраторних захворювань. Від сьогодні, 18 березня, в регіоні припиняється міжміське сполучення. В міський транспорт пускатимуть не більше 10 людей. Карантинні обмеження сподобалися не всім: під мерію на акцію протесту вийшли продавці закритих місцевих ринків. Люди вимагали поновити роботу, бо їм не буде чим годувати дітей. Міська влада відреагувала категорично: послаблень не буде.

Область досі не отримала тести для виявлення коронавірусу. На них чекають до кінця тижня. Але, як зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок, навіть при наявності тестів, вони стануть лише первинним підтвердженням (чи спростуванням) коронавірусу. Біологічний матеріал запоріжців, в яких запідозрили цю інфекцію, усе одно відправлятиметься до Києва для підтвердження. Чи означає це, що тести, які отримає Запорізька область, не надто ефективні, невідомо.

Херсон

На Херсонщині станом на ранок 18 березня немає жодного підтвердженого випадку зараження коронавірусом. Однак 17 березня стало відомо, що до Херсонської інфекційної лікарні у стані середньої важкості ушпиталили місцеву жительку з підозрою на захворювання. Їй зробили тест на виявлення коронавірусу. Результати стануть відомі лише завтра. Жінці 64 роки, протягом двох днів вона хворіла на ГРВІ, потім звернулася по медичну допомогу. Відомо, що наприкінці лютого вона повернулася до Херсону з Італії.

З вівторка у Херсоні мали закритися заклади з присутністю більш ніж 10 осіб. Не всі підприємці одразу кинулися виконувати обмеження, дехто чекав роз’яснень.

У лікарнях Херсонської області є 144 апарати штучної вентиляції легень, які будуть потрібні для хворих на коронавірус із важкими ускладненнями. Регіон потребує ще 50 апаратів ШВЛ для реанімацій 10 лікарень, які визначені центрами по лікуванню коронавірусу. З міського бюджету Херсона виділять 10 мільйонів гривень на закупівлю систем захисту медикам, включаючи маски та спецкостюми. На ці кошти закуплять і додаткові апарати штучної вентиляції легень. Також апарати ШВЛ планують придбати на кошти з обласного бюджету, а саме 18 штук. На це хочуть виділити 22 мільйони гривень. Остаточне рішення ухвалять на позачерговій сесії Херсонської обласної ради сьогодні, 18 березня. Тест-систем для виявлення коронавірусу поки немає. Крім того, в Херсоні з продажу зникли медичні маски та антисептики.

Читайте також: Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ринків та торгових центрів ізоляція може не обмежитися

Донбас

У лікарнях Донеччини станом на 17 березня перебувать шестеро людей з підозрою на коронавірус. З них два мешканця Слов’янська перебувають у лікарні Костянтинівки і чотири мешканця Маріуполя, включаючи дитину знаходяться у міських лікарнях.

На Луганщині з 12 по 17 березня до інфекційного відділення Рубіжанської центральної міської лікарні було госпіталізовано 5 осіб з попереднім діагнозом: підозра на COVID-19. У чотирьох людей діагноз не підтвердився. Один результат тесту ще очікується.

На окупованій Донеччині влада "ДНР" заявила, що  отримала тести для визначення захворювання на вірус COVID-19. Крім того, там ввели карантин у дитсадках, школах та вишах. На окупованій Луганщині такі заходи ще не впроваджують.

Читайте також: КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеження перетину: Як діє карантин, що кажуть люди

У Червоному хресті вважають, що мешканці окупованих територій – у зоні ризику, адже тривале перебування у зоні бойових дій підриває імунітет. 

Дніпро. Хроніки Коронавірусу

Станом на ранок 18 березня на території області не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Разом з тим, 17 березня артистів Дніпропетровського академічного театру опери та балету два тижні триматимуть у ізоляції у пансіонаті. Загалом в ізоляції - 41 людина. Їх повернули з гастролей, які мали відбутися у Женеві. Проїхавши через Польщу та Німеччину, трупа зупинилася на ночівлю у Франції. Через ситуацію з коронавірусом та закриттям кордону гастролі перервали. Крім того, трьох артистів, в яких виявили підвищення температури, помістили в інфекційну лікарню №21 міста Дніпро.

У Дніпрі 17 березня через можливий спалах коронавірусу посилили карантинні заходи. Забороняються масові заходи, які передбачають участь понад 10 людей. У місті залишаються працювати продовольчі магазини, заправки, лікарні, зоомагазини та ринки. З 18 березня лікарня імені Мечникова, де у тому числі, лікують поранених в ООС військових, перейшла на особливий режим роботи. Цей режим передбачає: тимчасове припинення планової госпіталізації пацієнтів, тимчасове скасування планових операцій, тимчасове відтермінування проведення планових консультацій в обласній консультативній поліклініці і максимальне переведення консультації лікарів в режимі телемедичних та телефонних консультацій і тимчасове скорочення або закриття деяких стаціонарних відділень, які надають планову медичну допомогу.

Закарпаття

В обласній інфекційній лікарні перебувають три особи, у яких відібрано та відправлено до київської референс-лабораторії біологічні матеріали для проведення досліджень на наявність СOVID-19. Кожен пацієнт знаходиться окремо в ізольованому боксі і буде там утримуватися до кінцевого визначення діагнозу.

Чотирьох прикордонників Чопського загону відправили на самоізоляцію. Це прикордонники, які працюють на КПП "Малий Березний". Два тижні тому вони контактували з людиною, у якої виявили коронавірус. Наразі працівників зміни обстежили, ознак коронавірусу не виявили.

Читайте також: Коронавірусний карантин: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

Полтава

Як повідомив начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов, Станом на 8:00 18 березня на Полтавщині випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано.

У Полтаві введені жорсткі карантинні заходи, закриті всі заклади, окрім продуктових магазинів, аптек, банків, та АЗС. Від сьогодні повністю припиняється міжміське та приміське пасажирське сполучення. 

Вінниця

Станом на середу, 18 березня, на Вінниччині зафіксовано чотири пацієнти з підозрою на коронавірус. За словами завідувача відділу епіднагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Степана Томина, пацієнти перебувають в інфекційних боксах Вінницької обласної клінічної лікарні імені Пирогова.

На цей час хворих на коронавірус у Вінницькій області офіційно не зафіксовано. Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, заклади первинної медичної допомоги працюють згідно відпрацьованих алгоритмів дій.

" 90% сімейних лікарів знаходяться на своїх робочих місцях, решта у відпустці, або на лікарняному. Проблематики із обслуговуванням пацієнтів сімейними лікарями немає. Базові фахівці – лікарі інфекціоністи, анестезіологи, реаніматологи, кардіологи, терапевти, неврологи – ті, хто на постійній основі потрібні для консультацій та лікування пацієнтів, працюватимуть постійно", - повідомила Грабович. Також, за її словами, в разі потреби менш ніж за добу в області буде забезпечено розгортання додаткових 200 інфекційних ліжок.

Тим часом жителі Крижополя вирішили проігнорувати карантин - 17 березня, на ринок у Крижополі прийшли і продавці, і покупці.  В селищній раді дивуються безвідповідальності земляків. У перший день місцева влада вирішила обіцтися попередженнями і закликами, але надалі обіцяї більш рішучі дії.

Кропивниччина

На Кропивниччині за добу 16 березня за медичною допомогою звернулися 37 хворих на пневмонію. Підозр на появу коронавірусу немає.

 Усього в області 557 інфекційних ліжок. Вільні 153 місця в інфекційних відділеннях. Зі слів посадовця, медична галузь області повністю готова до виявлення випадку зараження.

В області з 18 березня буде припинено міжміське автобусне та залізничне сполучення та вжиті такі ж заходи безпеки, як і в інших регіонах України. У Світловодську мали намір виплатити вчителям зменшені зарплати за період карантину

 "У Світловодську хотіли платити освітянам 2/3 частини заробітної плати. Нагадаємо, усі педагогічні працівники продовжують працювати. Це не обов’язково у закладі освіти. Можлива дистанційна робота, у бібліотеці тощо. Це вирішує адміністрація закладу. Водночас щомісячна оплата зберігається відповідно до умов оплати праці", – заявив начальник обласного управління освіти Володимир Таборанський. З його слів, в області на карантині перебувають 887 освітніх закладів. 156 000 учнів, вихованців та студентів перебувають на дистанційному навчанні.

Що планує робити влада при єпідемії коронавірусу

Володимир Зеленський не виключив можливість введення надзвичайного стану в Україні. Також Верховна Рада проголосувала законопроект про коронавірус, який вводить обмеження, штрафи за порушення карантину і посилює роль поліції. А також спрощує зааупівлі і скасовує низку ПДВ на ввезення ліків. За проект проголосували 344 нардепи. Сьогодні в Україні може бути введений надзвичайний стан.

Рада проголосувала законопроєкт, яким пропонується скасувати ЄСВ для ФОПів і відстрочити запровадження РРО на час карантину у зв'язку з коронавірусом. Про це написав народний депутат Ярослав Железняк на своїй сторінці у Facebook.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme