Коронавірус "Дельта" вже в Україні: Чим він небезпечний

В Україні зафіксували два перших випадки коронавірусу штаму "Дельта", який раніше називали індійським

Журналіст відділу "Життя"
Коронавірус "Дельта" вже в Україні: Чим…
Фото: Pexels.com

Хворих на новий підвид інфекції виявили у Києві. Як розповів голова РНБО Олексій Данілов, 66-річна жінка і 16-річна дитина повернулися з Росії і наразі госпіталізовані у столичну Олександрівську лікарню. Їхній стан стабільний. 

Також очільник відомства зазначив, що визначати цей штам у країні можуть дві державні та дві приватні лабораторії. А от відповідних тестів немає – Україна звернулася до ВООЗ з проханням їх надати. 

Depo.ua нагадує наявні дані про штам "Дельта" і пояснює, чому він викликає занепокоєння по всьому світу. 

Звідки прийшов штам "Дельта"

Про штам B.1.617 заговорили у березні цього року – саме він лютував весною в Індії, коли у пікові періоди у країні фіксували понад 400 тис. нових хворих і близько 4. 9 тис. смертей на добу. Спалах пов'язували як з недбалістю влади, що дозволила проведення масових заходів, так і з тим, що новий підвид коронавірусу більш заразний. 

Вже наприкінці квітня "індійський" варіант викликав спалах захворювання у Непалі. В середині червня – спровокував підйом нових випадків у Великій Британії. Там вперше за чотири місяці число захворілих перевищило 10 тис. на добу. 

Наразі ж різновид поширився у 92 країнах. 

На Росії (звідки підвид і прийшов до нас) "Дельта" встановлює трагічні рекорди: у Москві за попередню добу від коронавірусу померло 88 осіб, у Санкт-Петербурзі  – 93. Це максимальні показники з початку епідемії коронавірусу в країні. При чому 90% москвичів інфіковані саме зазначеним штамом коронавірусу. 

Чим новий штам відрізняється від попередніх

Штам має кілька мутацій, що робить його менш вразливим до дії імунної системи. Раніше виділяли дві мутації – E484Q і L425R і називали штам "подвійним мутантом". Але згодом з'ясували, що мутацій більше. 

Згідно з деякими дослідженнями, вірус на 60% заразніший, ніж інші підвиди, хоча наразі це твердження все ще вважається недоведеним. 

Початок хвороби нагадує сильну застуду – людина страждає від головного болю, нежиті, першіння у горлі та інколи кашлю. На такі симптоми деякі звикли не зважати, тим самим наражаючи інших на небезпеку. 

Чи діють вакцини проти "Дельти"

Наразі науковці вважають, що вакцинація непогано захищає від важкого перебігу хвороби. Хоча препарати і менш дієві проти цього підвиду. 

Згідно з дослідженням PHE (Громадське здоров'я Англії), повний курс Pfizer у 96% випадків запобігає госпіталізації, а вакцинація оксфордською AstraZeneca – у 92%. 

Попереднє дослідження цієї ж організації показує, що перша доза однієї зі згаданих вакцин зменшує ризик розвитку симптомів на 33% (тоді як у випадку з "базовим" штамом – на 50%). Повний курс – на 60% при застосуванні AstraZeneca (порівняно з 66% для "базового") і на 88% для Pfizer (порівняно з 93%).

Що ж до Coronavac, дані наразі розмиті. Як пише Reuters, в Індонезії 350 медиків, щеплених цим препаратом, підхопили інфекцію і десятки були госпіталізовані. Голова місцевого департаменту охорони здоров'я Бадай Ісмойо стверджує, що у більшості випадків вакцина спромоглася забезпечити більш легкий перебіг. Але точно щось стверджувати зарано. 

Також у 10 країнах наразі виявили мутацію даного варіанту – "Дельта плюс". За даними Індійського консорціуму з геноміки коронавірусу, цей варіант швидше поширюється і сильніше вражає клітини легень. Є загроза, що цей підвид виявиться ще стійкішим до дії вакцин. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme