Корекція живота після пологів

Чи може живіт після пологів стати таким, яким він був до пологів? Це залежить від генетичних особливостей, від того, як протікала вагітність і пологи, від статури й ще цілого ряду чинників. У деяких жінок фігура, зокрема форма живота, відновлюється протягом кількох місяців за допомогою розумного харчування та фізичних вправ. На жаль, так пощастило не всім. Проте животу можна повернути первісну плоску форму за допомогою косметичних процедур та хірургії

Журналіст відділу новин
Корекція живота після пологів…
Животу можна повернути первісну плоску форму

Живіт після пологів

Розтягнута шкіра живота після пологів неминуче обвисає. Протягом кількох тижнів вона підтягується, але рідко повертається до допологового стану. До того ж через перерозтягнення, а також під впливом гормонів часто утворюються так звані стрії, або розтяжки. Шкіра з розтяжками в'яла, й хоча з часом вони стають менш помітними, але повністю не зникають. Тренування мало чим може допомогти, тому що фізичні вправи зміцнюють м'язи, а не шкіру.

У деяких жінок вагітність призводить до розходження прямих м'язів живота. Такий стан називається діастазом. Через діастаз живіт обвисає, але також виникають ризики для здоров'я: підвищується ймовірність утворення гриж, а згодом й опущення внутрішніх органів. Виправити діастаз може лише абдомінальний хірург.

Ще одна проблема — відкладення жиру в певних ділянках. Такі відкладення виникають не лише через неправильне харчування, а й через гормональні зміни, й позбутися їх дуже складно. Водночас вага може бути цілком нормальною.

Коли починати відновлення

Організм відновлюється після пологів у середньому протягом 4–6 місяців. Після кесаревого розтину та травматичних пологів може знадобитися більше часу. У цей період, а також поки жінка годує дитину грудьми, інвазивні медичні процедури не виконуються. Однак є способи прискорити відновлення фігури, й вони досить безпечні для післяпологового періоду.

Три методи відновлення живота відразу після пологів

Ці методи корекції не можуть радикально усунути проблему відвислого живота, проте вони здатні значно поліпшити зовнішній вигляд і самопочуття.

  1. Носити корсет, бандаж або коригувальну білизну. Правильно підібрані компресійні засоби допомагають м'язам і шкірі живота підтягнутися, а внутрішнім органам швидше повернутись до свого правильного положення. Також вони допомагають позбутися болю в спині, спричиненою зміною фігури та усуненням центру тяжіння.
  2. Вправи Кегеля. Нескладні та повністю безпечні вправи зміцнюють м'язи не лише тазового дна, а й живота. До того ж вони запобігають опущенню матки й допомагають позбутися післяпологового нетримання сечі.
  3. Вакуумний масаж. Професійна процедура, яка стимулює м'язові волокна, зміцнює м'язи та шкіру, зменшує підшкірні жирові відкладення.

Медична корекція живота

Коли організм повністю відновився після пологів, а грудне вигодовування завершене, можна виправити форму живота інвазивними методами:

  • Мезотерапія — мікроін'єкції гіалуронової кислоти або фібробластів підтягують шкіру та покращують рельєф.
  • Ліпосакція — інвазивна процедура, під час якої хірург вакуумним апаратом викачує жир із місць скупчення.
  • Лазерний ліфтинг — безпечна та ефективна процедура підтяжки та зміцнення шкіри. Лазер також використовується для шліфування шкіри з метою видалення розтяжок або рубця після кесаревого розтину.
  • Імплантація біонічних ниток — створення каркаса, що зміцнює передню черевну стінку.
  • Абдомінопластика — найрадикальніший, але й найефективніший метод хірургічної корекції. Вона застосовується для усунення великих дефектів — великої кількості обвислої шкіри, грубого рубця після кесаревого розтину, діастазу передніх м'язів живота.

 

Медичні центри "Мати та дитина":

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme