Коли Путін створить концтабори для мусульман

Зачистки мусульман під 9 травня проходять не лише у Криму, а й по всій Росії
Depo.Життя
6 травня 2016 09:33
ФОТО: depo.ua
Коли Путін створить концтабори для мусульман
Коли Путін створить концтабори для мусульман

4 травня ФСБ відзвітувала про затримання в Москві групи уродженців Таджикистану, які готували теракти на травневі свята в столичному регіоні, пише "ДС".

За даними силовиків, вони діяли за вказівкою ватажків бойовиків, які орудують в Сирії і Туреччині. Нібито листувалися з ними в соцмережах. У них знайшли арсенал зброї, вибухівки та інші речі, призначені для здійснення терактів. Підозрювані дають свідчення, порушено справу, повідомляють російські ЗМІ.

Але, як виявилося, цим пильні органи не обмежилися. У четвер стало відомо, що всього в Москві в ході спецоперації за двома адресами було затримано 12 мігрантів. Вилучено зброю, в тому числі - два автомати Калашникова і гранатомет, а також сім тротилових шашок і брикет пластиту. Затриманим таджикам інкримінують незаконний оборот зброї і замах на життя поліцейського. Суд санкціонував арешт вже чотирьох затриманих. Навіть більше - прес-секретар суду назвав їх імена.

Російські ЗМІ роблять акцент на тому, що мігранти готували теракт проти "Безсмертного полку". Нагадаємо, ця громадсько-патріотична акція розпочиналася в Томську з ініціативи місцевих журналістів, і спершу не мала пропагандистського духу. Але, оскільки вона привернула до себе значну увагу, "Безсмертний полк" вклали в прокрустове ложе кремлівської пропаганди. А в цьому році ще й додали акції "антитерористичного" відтінку. Щоправда, з виконавцями "теракту" в ФСБ, схоже, дали маху.

По-перше, таджики хоч і є в переважній своїй більшості мусульманами-сунітами, етнічно вони не пов'язані ані з арабами, ані з турками. Таджики належать до іранських народів. І до чого тут взагалі Туреччина ...

По-друге, якщо в ФСБ затриманих вирішили прив'язати до курдів, то це теж повний абсурд, оскільки курди якраз воюють проти терористів "Ісламської держави", проти якої, судячи з кремлівської пропаганди, воює в Сирії і Росія. Навіть більше, посварившись з турками, Москва почала активно загравати з курдами, і навіть не приховувала, що допомагала їм зброєю.

По-третє, відомо, що таджики воюють в складі "ІД", але, якщо вони так ненавидять Росію, чому раніше жодного разу навіть не намагалися вчинити там теракти. Або для "ІД" Москва не ворог, або ми просто маємо справу з полюванням на відьом. У конкретному випадку - на таджицьких гастарбайтерів, які є зручною мішенню. Їх права на Росії не захищені, їх не люблять націоналісти, їх переважній більшості росіян не буде шкода. А ФСБ забезпечило якісну страшилку для ідіотів.

Для самих же затриманих все може закінчитися вельми сумно. Як на Росії шиють справи, ми прекрасно знаємо завдяки історіям Надії Савченко, Олега Сенцова, Станіслава Кліха, Миколи Карпюка та десятків інших заручників Путіна.

До речі, в "терактах" ряд російських ЗМІ вже побачили український слід. Гібридна логіка вибудовується так: зброя до таджиків могла потрапити з України, оскільки українським радикалам на руку зрив акції "Безсмертний полк". Чи треба звертати увагу на цю маячню? Від Росії, де семимильними кроками відбувається фашизація суспільства, варто очікувати чого завгодно, особливо провокацій з метою очорнити Україну.

І останнє. Облави на таджіков - "терористів" можна вважати продовженням переслідування на державному рівні народів, які сповідують іслам. У Криму вже два роки під жорстоким пресом російських окупантів знаходяться кримські татари.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв опублікував список кримських татар, яких незаконно утримує Федеральна служба безпеки Росії в Криму. У цьому списку 14 осіб. Але, крім заарештованих кримських татар, відомо про безліч випадків незаконних обшуків у них, а також про факти вбивств представників цього народу. А заборона кримським судом Меджлісу стала яскравим свідченням політики витіснення з Криму корінного населення.

На жаль, багато мусульман, які мешкають на Росії, помилково думають, що якщо сьогодні переслідують кримських татар і заарештовують заїжджих таджиків, то завтра не звинуватять в "тероризмі" волзьких татар або башкир. Нагадаємо їм і всім росіянам знамениту фразу німецького пастора, в'язня концтабору Дахау, Мартіна Німеллера: "Коли вони прийшли за комуністами, я мовчав - я не був комуністом. Коли вони прийшли за соціал-демократами, я мовчав - я не був соціал-демократом. Коли вони прийшли за профспілковими активістами, я мовчав - я не був членом профспілки. Коли вони прийшли за мною - вже не було кому заступитися за мене".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя