Код ошибани: Як українки опановують мистецтво-антистрес самураїв і королів

Тетяна Бердник - дизайнер-флорист, майстер ошибани. Вона розпрощалася з журналістикою та повністю поринула у хенд-мейд, але не схотіла займатися хрестикуванням, бісером чи рукоділлям з паперових серветок. Вже більше 30 років Тетяна щасливішає з кожним днем, займаючись староданім японським мистецтвом створення картин з природного матеріалу – ошибаною

Код ошибани: Як українки опановують мист…

Майстриня поділилася з читачами Depo.ua власним рецептом успіху, фізичного і духовного здоров`я, жіночого щастя, запозиченого в рослин.  Але не приховує, що окрім морального задоволення, її творчість приносить ще й зиск. По-перше, в неї ніколи не виникає проблеми з подарунками рідним та близьким, по-друге, її роботи добре купують, а по-третє, вона організувала майстерню, де дає уроки ошибани.

В цьому інтервью ви дізнаєтеся:

5.02 – Про лікувальний ефект ошибани: арома-, арт- і кольоротерапія плюс розвиток дрібної моторики в одній картині

10.55 – Про мистецтво віком у 600 років та ревізію у власній бібліотеці

11.53 – Про те, як розбурхати свою праву півкулю і відчути гармонію

15.54 -  Як заради колекції з 1, 5 тис. рослин доводиться хуліганити за кордоном

17.50 - Як рятуються ошибаною королівські особи під пресом і стресом

27.33 – Про рятівну силу ошибани для хворих дітей

28.48 – Про те, як стати академічною ошибані не допомагають виставки ані у Печерській Лаврі, ані у Верховній Раді   

37.12 – Про те, скільки коштує картина ошибани і курси з навчання цьому мистецтву

 

"Коли ми говоримо про японську ошибану, треба згадати самураїв. Тому що першими ошибаністами були, як не дивно, чоловіки. І саме тому, що ця професія була дуже стресова, досить войовнича, людина практично була на межі життя і смерті, і це завжди стрес. Тому так важливо знайти гармонію в собі, якийся затишок в душі, і спокій, і, до речі, точність рухів. Дрібна моторика рук - вона теж допомагає в бою! Іяпонці саме в самураїв навчилися цьому мистецтву, вони разом сідали, викладали квіточки та релаксували таким чином." 

 

 

 

 

"Я вже дисертацію на цю тему можу писати. В мене вже були випадки, коли з`єднуавлися сім`ї, які були на межі розлучення. А жінка, яка почала робити ошибану, стає трошечки іншою, трошечки загадковішою. Творчість завжди облагороджує. Але дівчата, жінки, дорогеньки,  на шкарпетках, на бісері, на ниточках зробите ви тої чарівності, яку дає ошибана перед чоловіком. Мій чоловік, коли я роблю нову роботу, він в захваті,  він починає мене цілувати, обіймати і акже: "Боже, якак ти молодець! Як ти до цього додумалася!" Він уже дивується. А покликання наше жіноче в чому? Щодня дивиувати наших чоловіків, бути для них родзинками, вішеньками на тортику життя".  

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme