Клізма з солі та соди: У Супрун розвінчали міф про кір

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала міфи про кір, надавши слушні поради

Клізма з солі та соди: У Супрун розвінча…

Чиновниця закликала не використовувати клізму при лікуванні цієї хвороби, передає Depo.ua.

Один з міфів полягає в тому, що кір нібито "благословенна" хвороба, адже якщо дитина перехворіла нею, у неї буде імунітет на все життя, пишуть представники Супрун у Facebook.

"Кір — смертельно небезпечна хвороба. Якщо дитина захворіє на кір і видужає, у неї дійсно сформується імунітет проти цього захворювання. Однак інфекція може викликати ускладнення: ураження мозку (енцефаліт), бронхіт, пневмонію", — заявили у Супрун.

Не захищати дитину від кору вакциною — це свідомо піддавати її смертельній небезпеці.

Другий міф полягає в тому, що щеплення від кору не гарантує, що дитина не захворіє, тому його можна не робити.

"Щеплення від кору — це єдиний надійний захист від хвороби і важких ускладнень. Після щеплення двома дозами вакцини КПК залишається ризик, що дитина може захворіти на кір. Але він мізерний — лише 3-5%. Тому порівнювати ризики захворіти на кір вакцинованого дитини і невакцинованих — це маніпуляція", — йдеться на сторінці Супрун.

Якщо не застосовувати антибіотики та жарознижувальні засоби під час хвороби, то енцефаліт (ураження мозку) неможливий. Жарознижуючі нібито "завадять" кору "проявитися" висипом, тому хвороба "піде всередину" — в легені і мозок. Саме про такий третій міф розповіли у Супрун.

"Енцефаліьт є одним з ускладнень кору. Ні в якому разі його не можуть викликати антибіотики або жарознижуючі препарати. Так само препарати для зниження температури, які обов'язково треба приймати після перетину позначки термометра 38,5, не можуть вплинути на поширення висипки, тим більше — направити хворобу в легені і мозок", — йдеться у Супрун. 

Замість жарознижуючого засобу потрібно звільнити сили імунної системи для боротьби з вірусом кору. Для цього радять зробити дитині клізми на основі розчину солі і соди у воді. Цей міф у чиновниці також розвіяли.

"Такий підхід до дитини, який хворіє на кір, можна назвати лише видом тортур. Не займайтеся самолікуванням — при перших ознаках зверніться до лікаря!" — попередили у очільниці МОЗ.

Нагадаємо, у Харкові захворюваність на кір щотижня збільшується на 11%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme