Климент просить включити до списків на обмін двох "українських диверсантів" і кримських татар

Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент просить президента України Володимира Зеленського включити в списки на обмін двох фігурантів "справи "українських диверсантів" Володимира Дудку і Костянтина Давиденка
 

Про це Климент заявив на пресконференції в Києві, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Є ще дві людини, імена яких я називаю вперше – це Володимир Дудка, до якого у мене був дозвіл суду потрапити в СІЗО і підтримати його, – він зараз знаходиться в дуже важкому фізичному стані. І друга людина – це Костя Давиденко, якому теж довелося трохи допомогти... Їм винесено вирок, і я б дуже просив президента України Володимира Зеленського, новообраного голову СБУ, омбудсмена з прав людини Людмилу Денісову, щоб ці дві людини були в списках на обмін і змогли повернутися в Україну", – сказав Климент.

Разом з тим, зазначив архієпископ, треба пам'ятати, "що у нас дуже багато кримських татар, яких ув'язнили тільки за те, що вони молилися вдома, всупереч закону Ярової (російські закони, одним з авторів яких є депутат Держдуми Ірина Ярова, прийняті в липні 2016 року і декларовані їх авторами як такі, що мають антитерористичну спрямованість, насправді закони фактично обмежили права людини в Росії та в окупованому нею Криму, – ред.), який забороняє проводити будь-які молитви вдома".

"Тим татарам не знайшлося місця в мечетях і їх судять за те, що вони моляться Богу і це теж тема, яку треба піднімати... Хто вони – хізби, не хізби, я не знаю, але в Криму до 2014 року ніхто з поясом шахіда не бігав, і жодного теракту не було ", – сказав Климент.

Нагадаємо, архієпископ Климент попросив журналістів утримуватися від "вкидів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook