Китайський новий рік 2022: Коли Тигр вступає у свої права та цікаві традиції святкування

Вже опівночі розпочнеться Рік Тигра за східним календарем

Журналіст відділу «Життя»
Китайський новий рік 2022: Коли Тигр вст…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже про цікаві традиції та звичаї святкування китайського нового року.

Коли наступає Рік Тигра: характеристики символу року 

рік тигра

За китайським календарем, рік Тигра наступає 1 лютого і триватиме до 21 січня 2023-го року. 

Тигра, який є покровителем 2022-го року, є Водяним і Блакитним одночасно. Проте цим роком буде керувати не тільки стихія води, а й стихія дерева. Рік характеризують як шляхетний, гарний та життєдайний. Поєднання дерева та води – знак того, що Земля живе і буде жити ще багато років.

Східний календар китайці називають "сільськогосподарським" або "місячним", а ось григоріанський – стандартним, проте ним не користуються. За китайським календарем опівночі настане 4720-й рік. 

Як китайці визначають настання Нового року

Зазвичай найважливіше свято місячного циклу припадає на другий молодик після зимового сонцестояння, яке відбувається 21 грудня. Китайський новий рік не має фіксованої дати, на відміну від нашого Нового року. Проте здебільшого свято припадає на проміжок між 21 січня та 20 лютого.

Китайський новий рік: цікаві традиції

китайський новий рік

Китайський новий рік – це свято весни, яке азійські народи святкують понад чотири тисячі років. Це важливе сімейне свято, на яке заведено завжди бути вдома з родиною. Тому за два тижні до дати святкування китайці починають повертатися у рідні домівки, активно купують продукти та подарунки. Головним кольором є червоний, який символізує життя. До речі, китайці дуже практичні люди, тому найпопулярнішим подарунком є червоний конверт із грошима Хунбао. Червоні конверти Хунбао – побажання удачі та процвітання одержувачу. Більшість китайських фірм саме так дякують працівникам наприкінці року. 

За декілька днів до Нового року китайці починають прикрашати оселі та закупати феєрверки та петарди, без яких не обходиться жодне святкування Нового року. Вони вірять, що галас від піротехніки відлякує поганих духів і охороняє оселі від них протягом року.

Цікаво, що на зустрічі Нового року святкування не закінчується, а лише починається. Згодом протягом тижня пишне відзначання важливого свята продовжується: китайці ходять у гості, вітають рідних, знайомих. Важлива складова святкування нового року – вшанування пам'яті пращурів, свого роду і усіх рідних. 

Оселю та прибудинкову територію прикрашають червоними ліхтариками, прапорцями. Напередодні новорічної ночі уся родина готує разом. Зазвичай, ліплять пельмені. Не обходиться святкове застілля і без риби, ієрогліф на позначення якої дослівно перекладається як "надлишок, добробут". У новорічну ніч не можна спати, адже потрібно "оберігати рік" і необхідно зустріти світанок, що стане запорукою щасливого року.

У містах проводять яскраві карнавали, які репрезентують багату азійську історію. Серед найпопулярніших сцен – Танець Дракона, Танець Лева, вистави про часи Китайської Імперії і весілля імператора. 

Зазвичай святкування Нового року триває 16 днів і завершується Днем ліхтарів. Звісно, такі довгі вихідні мають не всі китайці, проте і досі більшість намагається дотримуватися головної традиції – щовечора протягом 16 днів велика родина збирається за святковим столом і смакує різні делікатеси. 

Китайський новий рік: що не можна робити

ліхтарі

Існує чимало заборон щодо святкування Китайського нового року.

  • Не можна спати у новорічну ніч
  • Перші три дні нового року не можна прибирати та мити голову, аби "не змити успіх"
  • Плач дитини – жахлива прикмета, тому дітей у перші дні нового року заведено шанувати та бавити
  • Жодних боргів та кредитів у перші дні нового року, адже, як зустрінеш, так і проведеш новий рік (у цьому пункті ми дуже схожі на китайців)
  • Червона білизна приносить успіх завжди, а у перші дні нового року особливо. Також подвійний успіх приносить червоне спіднє тим людям, які народилися у рік покровителя (наприклад, у рік Тигра)
  • Синій та білий колір, які символізують журбу та скорботу, під забороною. Так само як і яскравий подарунковий папір
  • Цифру чотири не можна використовувати, адже вона символізує смерть
  • Не можна багато лежати, плакати, сумувати та підвищувати голос, не кажучи вже про лайливі та образливі слова

Рік Водяного Тигра: загальні характеристики знаку

білий тигр

Блакитний Водяний Тигр є третім у циклі знаків зодіаку, покровителів року. Сильний, сміливий та благородний – саме такі якості уособлює цей звір. Водночас Тигр шляхетний та могутній, але не позбавлений чуттєвих якостей. 

Тигр буде покровителем для усіх сміливих людей, авантюристів у душі. Тигр буде допомагати усім тим, хто хоче щось змінити і впровадити у життя сміливі ідеї. Лідерство та любов до різноманіття – ось під яким девізом пройде цей рік. Через те, що Тигри не люблять керівництва над собою, рік може стати конфліктним для керівників та їхніх підлеглих. З негативних рис Тигра – конфліктність, норовливість та впертість. Слід обходити такі прояви характеру і згладжувати їх. 

Тигр любить постійність, тому у цьому році не варто змінювати місце роботи, а ось над зміною професії, якщо є таке бажання, можна міркувати, адже Тигр допоможе навіть у найсміливіших мріях.

У сфері кохання Тигр символізує вірність, надійність та постійність, тому глобальних змін відбуватися не має. Особливий успіх Тигр обіцяє вірним друзям та тим, хто мріє про міцну і довгу дружбу.

У фінансовій сфері Тигр обіцяє стабільність та успіх, головне, не сидіти на місці, а постійно працювати та мати благородні наміри. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme