Китай вперше вивів супутник на темний бік Місяця

Супутник Цюецяо, який був запущений 21 травня, вперше в історії вийшов на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць приблизно в 65 тисяч км від Місяця

Цей супутник буде виступати як ретранслятор зв'язку для китайського планетохода місії Чан'е-4, повідомляє Depo.ua з посиланням на Сіньхуа.

Це перший в світі супутник зв'язку, який перебуває на цій орбіті і закладе фундамент для місії місячного зонда Чан'е-4, який імовірно зробить першу в історії людства м'яку посадку на зворотному боці Місяця, сказав президент Китайської академії космічних технологій Чжан Хунтао.

Оскільки прямий зв'язок зі зворотним боком Місяця неможливий, вирішити цю проблему допоможе супутник-ретранслятор, який буде відповідати за передачу сигналів між Чан'е-4 і наземною станцією.

На супутнику також є нідерландський низькочастотний експериментальний радіотелескоп NCLE. Разом з орбітальним модулем до Місяця були запущені два міні-супутника масою по 45 кг Лунцзян-1 і Лунцзян-2 (Longjiang), які розроблені Харбінським технологічним інститутом. Вони перебувають в тандемі на місячній орбіті.

Як повідомили в Державному управлінні оборонної науки, техніки і промисловості КНР і Державному космічному управлінні КНР, мікросупутник Лунцзян-2 зараз вийшов на навколомісячну орбіту.

Встановлений на супутнику оптичний відеозонд Саудівської Аравії почав роботу і зробив кілька чітких знімків місячної поверхні у видимому спектрі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme