Китай побудує астрономічну базу в Тибеті

Китай будує астрономічну базу в Тибеті на висоті понад 5 тисяч метрів над рівнем моря

Вчені вже почали роботи в окрузі Нгарі Тибетського автономного району в Південно-Західному Китаї, повідомляє Depo.ua з посиланням на Сіньхуа.

Астрономічні спостереження вимагають ясної, прозорої, спокійної і сухої атмосфери, і знайти зручне місце для спостереження за хвилями різної довжини виявляється непросто. Округ Нгарі з його розрідженим повітрям і часто безхмарною погодою ідеально підходить для проведення досліджень Всесвіту.

За словами заступника директора Державної астрономічної обсерваторії Сює Суйцзяня, крім університетів та інститутів КНР, в проекті зацікавлені дослідницькі структури з Японії і США. База буде, зокрема, проводити дослідження по виявленню первинних гравітаційних хвиль і космічних променів.

Там же буде встановлено найбільший оптичний телескоп Китаю діаметром 12 метрів. Очікується, що він буде введений в експлуатацію вже в 2020 році.

Вчені також будують в Нгарі найбільшу в світі станцію для спостереження за первинними гравітаційними хвилями, званими "першим криком космосу після Великого Вибуху". Нгарі є одним з чотирьох місць у світі, що вважаються найбільш зручними для виявлення таких хвиль, поряд з Антарктикою, чилійської пустелею Атакама і Гренландією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme