UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кирило розриває спільність з Варфоломієм, щоб задовольнити свої примхи, - митрополит Таллінський

Глава РПЦ Кирило має звичку з надзвичайною легкістю розривати спільність, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх

Про це заявив єпископ Константинопольського патріархату, митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефан у своїй статті "Думки про Україну", оприлюдненій на сайті "Orthodoxia.info", передає Depo.ua.

"З поваги до його особи і посту, я не хочу вступати в полеміку з Патріархом Кирилом, але не можу промовчати про цю доведену до краю звичку, що стала традиційною в керованій ним Церкви, – з надзвичайною легкістю розривати спільність, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх", - йдеться в повідомленні.

За словами митрополита Талліннського, за два роки Патріарх Кирило здійснив дві великі помилки: "Перша полягає в його відсутності на Святому і Великому всеправославному соборі на Криті в 2016 році, друга – в розриві церковної спільності – після естонського інциденту – з Патріархом Варфоломієм".

Єпископ Константинопольського патріархату ставить питання, чи розуміє Кирило, що "не можна вести переговори про Безцінне, а саме про євхаристійне спілкування, не ризикуючи розділити на частини християнську Церкву, а також, що кожна Церква, і всі вони разом утворюють єдину Церкву?".

"Розірвати спільність із Вселенським Патріархом (авторитет якого ґрунтується і підтверджений канонами Вселенських Соборів: 3-м каноном другого Вселенського Собору, 28-м каноном четвертого Вселенського Собору, 36-м каноном Собору в Трулло) означає розірвати єдність помісних Церков в тілі єдиної православної Церкви", - наголошується в повідомленні.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії висловив переконання, що невизнання Патріарха Варфоломія як "Protos/Першого", відмова в останній момент брати участь у Критському Соборі, нинішній розрив спільності з ним "ставить Патріарха Кирила в становище розколу".

У статті також нагадується, що, де-юре, після хрещення київського князя Володимира в 988 році Київська Русь опинилася під церковною юрисдикцією Вселенського Патріархату Константинополя. Крім того, Константинополь ніколи не визнавала анексію Київської митрополії у 1686 році Синодом руської Церкви після вторгнення Російської імперії на землі лівобережжя Дніпра. Єдина поступка, зроблена Вселенським Патріархом Діонісієм IV, полягала у дозвіл митрополиту Московському висвятити митрополита Київського при дотриманні такої неодмінної умови: поминання під час кожного літургійного богослужіння тільки Вселенського Патріарха.

"Документ, що засвідчує цю домовленість, існує і був нещодавно знайдений в оригінальній версії грецькою мовою в Парижі ("Lettre du Patriarche Denis IV à l adresse des Tsars de Russie Jean Pierre et et de Sophie Alexievitch/ у Листі Патріарха Діонісія IV російським царям Івану і Петру, а також Софії Олексіївні" – Москва, 1826), слово в слово підтверджує, що дана антиканонічна акція з боку російської Церкви ніколи не отримувала схвалення Вселенського Патріархату", - зазначив митрополит Таллінський.

Він додав, що очевидно, що "православна Україна стане автокефальною", а "пророче діяння Варфоломія принесе свої плоди в довгостроковій перспективі".

Нагадаємо, в РПЦ вирішили розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом через рішення зняти анафему з патріарха УПЦ КП Філарета.

11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Київський Філарет заявив, що процес об'єднання українських церков буде швидким.

Президент Петро Порошенко привітав рішення Синоду Вселенського патріархату.

Водночас церковники УПЦ МП заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme