"Кіборги" на порозі: Чи готові українці до героїчного епосу

Прем'єра першого тізера до стрічки "Кіборги" привернув увагу українців до нового проекту Ахтема Сейтаблаєва, прем'єра якого відбудеться 6 грудня, на День збройних сил України

"Кіборги" на порозі: Чи готові українці…

Ідея картини спала на думку Сейтаблаєву під час роботи над телевізійним проектом "Хоробрі серця".

Зйомки тривали протягом зими та весни. Усі сцени в приміщенні знімали під Києвом, а злітну смугу знайшли на Чернігівщині. Техніку ж отримали завдяки підтримці Міноборони.

Автори картини обіцяють багато динаміки, діалогів та спецефектів.

Попрацювали і над достовірністю проекту. Сценарист Наталя Воржбит багато спілкувалася зі справжніми "кіборгами" - бійцями з позивними "Гном", "Редут" і "Богема".

Починається фільм з приїзду бійців до ДАПу. Тут же відбувається перша сварка, адже серед захисників України дуже різні особистості, і зразу порозумітися нелегко.

Саундтреком до тізера стала композиція "Океану Ельзи" "Не твоя війна".

Інтерес суспільства наразі на піку – з постів складається враження, що якби продюсери стрічки відкрили передпродаж, частину квитків розмели б прямо зараз.

Тим паче, що для деяких захист ДАП - це, в тому числі, власна історія.

Критичні пости звернені здебільшого до саундтреку. Деякі вважають, що саундтреки від "Океану Ельзи" вже стали штампом, до того ж пісня додає жорсткій картині зайвої сльозливості.

Є й ті, хто нарікає, що картину підтримала "Київстар" - компанія з російським капіталом (підприємство належить міжнародному холдингу VimpelCom Ltd, майже половина якого у власності російської Альфа-груп).

Деякі ж висувають іншу думку: мовляв, доки на Сході України точаться бойові дії, знімати таке кіно зарано. Мовляв, події фільму у контексті повної перемоги нашої країни сприйматимуться інакше. Тим паче, час приглушить емоції, і фільм вийде більш тверезим і ближчим до реального життя. Наразі ж треба діяти, а не оспівувати подвиги.

ДО ПОДВИГУ "КІБОРГІВ" БАЙДУЖИХ МАЛО

Далеко не секрет, що історична драма - один з улюблених жанрів українських кіношників. Так, на День незалежності виходить драма "Червоний" за романом Андрія Кокотюхи про воїна УПА, який намагається вижити у сталінських таборах.

Багатьом українцям запам'ятався міні-серіал "Століття Якова" - теж про буремні події минулого століття з часу революції і до Другої світової.

А не так давно українські діаспоряни з Канади прокатували картину "Гіркі жнива" про Голодомор.

Словом, на думку багатьох критиків, минулого на екранах стало так багато, ніби кіношники взагалі забули, в якому столітті живуть.

І от, Сейтаблаєв вирішив змінити ситуацію - зняти картину в тому ж жанрі, але про сучасну трагедію і сучасний подвиг українських героїв.

Якщо відкинути патріотичні мотиви, режисер зробив правильну ставку - байдужих до історії українців чимало, а от наше сьогодення зачіпає більшість. Тож за касовими зборами картина може поставити рекорд серед вітчизняних фільмів.

Недаремно книжка Сергія Лойка про події у ДАП стала бестселером - лише у 2015-му році купили 37,5 тис. примірників твору. При цьому претензії до художніх недоліків та стилістики швидко потонули у хорі інших, схвальних емоцій. Адже це книжка про наших, українських героїв-кіборгів.

Звісно, шанувальникам кінематографу навряд чи варто сподіватися на артхаус, де з мозку головного героя посеред фільму починають масово валити "таргани", а режисер яскраво світить ліхтарем на темний бік його психіки.

Вже з трейлеру видно, що фільм вийде героїчним, радше у жанрі голлівудських блокбастерів. І це дуже логічний жанр, коли війна триває, а перед митцями стоїть задача розповідати її головні сюжети, а не лазити по темних закутках. І, до речі, ця загальна правда про подвиг українців для кіноманів інших країн може бути відкриттям. А для російського глядача (а цікаві росіяни гарантовано нишпоритимуть Інтернетом у пошуку майже гарантовано забороненого кіно) - ще й черговою таблеткою від Кремлівської пропаганди.

Залишається сподіватися, що творчій групі таки вдасться уникнути зайвого пафосу і грубих штампів. Адже ті ж "Гіркі жнива" зіграли радше проти нас - попри жахливі кадри і контекст, прокачаний у мистецтві, але не знайомий з українською історією глядач, у побачене просто не повірить. Дуже вже шаблонними і нелюдськими у фільмі вийшли всі "погані" і "хороші".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme