Хакатон єднання: Як залучити молодь у творення держави

Українська академія лідерства проводить опитування серед молодих людей 16-25 років, аби дізнатися, які можливості і перепони молодь бачить для самореалізації та розвитку українського суспільства

Хакатон єднання: Як залучити молодь у тв…

За перший тиждень в опитуванні взяли участь близько 3000 молодих людей з різних куточків України. Близько 900 зголосилися завітати на майбутньій оффлайн-хакатон щодо залученя молоді у важливі суспільні процеси.

Молоді пропонують висловити думку щодо ролі вищої освіти у майбутньому країни та її відповідності умовам сучасності, навчання за кордоном, соціальної відповідальності, працевлаштування в Україні. 

Очільник Української академії лідерства Роман Тичківський закликає молодь виділити 20 хвилин свого часу та фактично взяти участь у формуванні суспільства. 

Depo.ua поспілкувався з Тичківським щодо мети акції і наступних кроків академії. 

- Пане Дмитре, коли оприлюдните результати опитування?

- Десь за півтора-два тижні.  Зараз сподіваємося на приплив більшої кількості респондентів за рахунок інформаційного партнерства. Ми заручилися підтримкою Кабміну – він сьогодні-завтра має розповсюдити повідомлення. Ще кілька українських зірок – Олександр Педан, Сергій Притула – також зголосилися допомогти нам із інформаційною підтримкою.  Зараз працюємо зі 100 найкращими школами України. Просимо вчителів також розповсюдити це опитування серед учнів, які попадають у цю вікову категорію.  

- Яка ключова мета акції?

- Ми намагаємося зрозуміти ставлення молоді до лідерства у суспільстві, дізнатися, які є перепони і які вони бачать можливості. Як можна підсилити їхнє прагнення брати на себе більше відповідальності у контексті громади. Акцентуємо увагу на ролі освіти у становленні суспільновідповідальної особистості. Хочемо мати відповідь, як саме освіта закладає чи не закладає молодим активним людям прагнення діяти.

- Що плануєте робити після збору та підрахунку результатів?

- Хочемо організувати у Києві хакатон найактивніших учасників цього опитування, які вже погодилися взяти у ньому участь, поставивши відповідну галочку. Станом на сьогодні таких респондентів понад 900. Організувати захід хочемо всередині квітня, а може, і наприкінці березня. Залежить від того, коли ми закінчимо опитування. І далі плануємо вимірювати стан молоді в контексті суспільного лідерства і особистого розвитку кожні півроку.

- Деякі впевнені, що молодь цікавиться виключно розвагами, а не розвитком держави... 

- Ми віримо, що у нас багато талановитої молоді, яка асоціює свій особистий успіх із розвитком держави. Так, вони розкидані по всій країні, але в середньому на кожен випускний клас клас є три-чотири людини, які не лише мріють стати успішними, але асоціюють себе з Україною, мають конкретні міркування щодо майбутнього. Вони не завжди говорять про це вголос, навіть своїм батькам. Вони не завжди говорять своїм одноліткам, тому що це не є трендово. Є тренди і певні хайпи, які схиляють молодь до імпульсивних речей, протилежних до процесів державотворення і того прошарку, який ми називаємо "мудра молодь". Це молодь, яка розуміє, що за механізми лежать в основі формування, функціонування суспільства, формування держави тощо.

Однак ми переконані, що максимально широке інформаційне висвітлення дозволить охопити якомога більше молодих людей по всій країні і водночас тримати діалог думаючої української молоді.

- Що буде на хакатоні? Просто обговорення чи, можливо, реалізація якихось проектів?

- Нас цікавить в першу чергу поява інструментарію комунікації такої молоді всередині країни. Тому ми прагнемо разом з учасниками хакатону пропрацювати ідеї конкретних проектів, які б допомогли налагодити ефективнішу взаємодію і комунікацію між молодими людьми з усіх куточків України. Наприклад, це може бути мобільний додаток, технічне завдання до якого пропишемо вже на форумі.

У будь-якому випадку хакатон завершиться практичними ідеями, як підсилити позиції української молоді, допомогти їй розвивати себе і творити Україну. 

- Це буде виключно обговорення, чи ще й лекції, майстеркласи?

- Там будуть лекції і майстеркласи в контексті того, що сьогодні відбувається у країні, особистого розвитку та ефективності. Адже жодне ефективне суспільство неможливе без ефективної особистості. Буде багато групової роботи над ідеями проектів, які можна реалізовувати. Ми зацікавлені в тому, щоб підсилювати ефективних особистостей, які, об'єднуючись, створять ефективне суспільство.

- Всіх, хто поставить галочку, запрошуєте? Чи обираєте залежно від того, як людина висловилася в цьому опитуванні?

- Нас цікавить максимальне залучення усіх. Єдине, маємо фізичне обмеження за площею і часовими рамками. Тому, можливо, зробимо центральний хакатон у Києві і водночас, якщо буде зручніше, проведемо кілька регіональних. Думаємо, що регіональні хакатони можуть відбутися у Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові, а можливо, в результаті опитування ми побачимо іншу концентрацію респондентів по українських містах.

Взяти участь у опитуванні можна тут

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme