Казанські татари вимагають від Росії визнати геноцид кримськотатарського народу

18 травня в російській Казані, біля пам'ятника жертвам політичних репресій, відбувся траурний мітинг, присвячений Дню пам'яті жертв геноциду кримських татар
Depo.Життя
20 травня 2016 11:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє на своїй сторінці у "Фейсбуці" кримчанин Надир Бекір, передає depo.ua з посиланням на "15 минут".

У Казані в Ленінському садку біля пам'ятного знака жертвам політичних репресій відбувся мітинг, присвячений 72-й річниці депортації татар з Криму. Організована Всетатарським громадським центром акція зібрала близько 20 активістів татарських національних організацій, які прийшли з прапорами Татарстану і національними прапорами кримських татар. Учасники також тримали в руках плакати з гаслами: "Путін, Наришкін! Вимагаємо 18 травня оголосити день пам'яті жертв геноциду кримських татар!", "Ні репресіям проти кримських татар!".

Наводимо текст резолюції, прийнятій на мітингу.

"72-річчя депортації татар з Криму

18 травня 2016 р місто Казань

Ми, учасники мітингу, вимагаємо:

1. Відновлення Кримськотатарської республіки, знищеної в 1944 році.

2. Офіційного визнання Російською Федерацією геноциду кримськотатарського народу в 1944 році.

3. Від Російської Федерації - 18 травня оголосити року Днем Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в 1944 році.

4. Російська Федерація за прикладом Німеччини повинна вибачитися перед кримськими татарами, чеченцями, інгушами, балкарцями, калмиками та іншими народами, котрі пережили сталінський геноцид.

5. Від Генерального Прокурора РФ - відновлення законних прав Меджлісу кримськотатарського народу - легітимного представницького органу кримських татар.

6. Від Генерального Прокурора РФ і Слідчого комітету РФ - розслідувати всі випадки вбивств і зникнення кримських татар і оповістити громадськість про результати.

7. Від Генерального Прокурора РФ і Слідчого комітету РФ - звільнити всіх необґрунтовано заарештованих кримських татар.

8. Від Глави Криму Аксьонова - неухильного виконання Указу Президента РФ від 21.04. 2014 «Про реабілітацію кримських татар» і інформувати про це громадськість.

Голова Всетатарского громадського центру Ф. В. Закіев", - йдеться в резолюції.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя