Кавунова дієта: У чому користь та як правильно скласти меню

Кавун – одна з найпопулярніших літньо-осінніх ягід, яка не лише має відмінний смак, а й дозволяє позбутися зайвих кілограмів завдяки спеціальній дієті 

Журналіст стрічки новин
Кавунова дієта: У чому користь та як пра…

Знемагаючи себе голодуванням, ми не встигаємо насолодитися дарами природи. Однак на кавуновій дієті можна не лише посмакувати улюбленою ягодою, а й покращити відбиття у дзеркалі. Depo.ua пропонує дізнатися актуальну інформацію щодо кавунової дієти, аби зважити усі плюси та мінуси.

У чому користь кавуна для організму

Кавун не тільки смачний, але й дуже корисний. Соковиті й солодкі плоди є джерелом великої кількості вітамінів групи В, каротину й клітковини. До того ж вони містять мінерали та мікроелементи, що важливо при наявності нестачі заліза, а також інших станах внутрішніх органів і систем.

Кавун багатий і магнієм, який корисний для серця. Він дозволяє значно підвищити якість крові, разом з тим видалити холестеринові відкладення зі стінок судин.

До того ж кавун є своєрідною губкою, яка вбирає в себе і виводить із тканин токсичні речовини, що утворюються при обмінних процесах. Допомагає позбутися організмові кавун і від шкідливого холестерину. 

Цю ягоду можна вводити в раціон після хірургічних операцій в період одужання. М'якуш плоду є хорошим жовчогінним засобом.

Скільки кілограмів можна скинути на кавуновій дієті

Кавунова дієта

Усе залежить від початкової ваги й від тривалості такої дієти. Чим більше вага, тим більше буде втрачено і навпаки. У середньому за тиждень такого харчування можна позбутися від трьох до шести кілограмів. Проте варто пам'ятати, що лікарі не радять дотримуватися монодієти довше, ніж тиждень, адже можна нашкодити своєму організмові.

Важливо розуміти, що при кавуновій дієті вага йде не шляхом втрати зайвих жирових відкладень, а завдяки виведенню зайвої рідини з організму. Тому розраховувати на тривалий результат після такої дієти не варто.

Кавунова дієта: у чому користь і шкода

Кавунова дієта: користь чи шкода

Перш ніж вирішити, чи обрати саме цю дієту для схуднення, потрібно звернутися до лікаря. Адже саме професіонал зможе зважити усі плюси та мінуси цього типу харчування, виходячи з індивідуальних особливостей і потреб організму пацієнта. Хоча, варто зауважити, багато хто цю пораду вперто ігнорує.

Кавунова дієта: які є протипоказання

В жодному разі не потрібно сідати на таку монодієту тим, у кого є такі хвороби, як:

  • сечокам’яна хвороба;
  • хвороби сечовивідної системи;
  • захворювання ШКТ;
  • проблеми з  серцево-судинною системою;
  • діабет.

У чому користь кавунової дієти

  • Кавун – відмінний продукт для схуднення, адже ця ягода є низькокалорійною. Завдяки солодкому смаку, кавун швидко втамовує спрагу та почуття апетиту. Він позитивно впливає на роботу нирок, а отже і сечовивідної системи.

  • Навіть якщо ви не зважилися на кавунову дієту, можете спробувати просто один день харчуватися суто цією ягодою. Таке розвантаження піде на користь тілу, звісно, якщо у нема протипоказань до такого типу харчування.

  • Завдяки вмісту цитруліну, кавун підіймає настрій і служить гарною профілактикою стресу.

  • Шляхом вмісту пектинів і клітковини, кавун знижує рівень холестерину в крові, а як наслідок – профілактика серцево-судинних захворювань і нормалізація роботи ШКТ.

  • Кавун – некалорійний, попри яскравий солодкий смак. У кілограмі м'якоті цієї ягоди всього 400 ккал.

  • Кавун зволожує шкіру і продовжує молодість.

  • Ефективне зниження ваги шляхом виведення зайвої рідини з організму.

У чому шкода кавунової дієти

  • Кавунова дієта є різновидом монодієти, яку лікарі та дієтологи вважають жорсткою та складною. Саме тому на них не радять сидіти більше ніж тиждень.

  • Ця дієта не підійде людям зі шлунково-кишковими захворюваннями, цукровим діабетом та алергією. Навіть якщо відсутні ці протипоказання, але під час схуднення є хворобливі відчуття – потрібно негайно припини цю дієту.

  • У період кавунової дієти безглуздо займатися спортом – через низьке споживання калорій зусилля не будуть результативними.

  • Результат від такої дієти не буде тривалим.

  • У кавуні відсутні білки та жири, а також багато вітамінів та мікроелементів. 

Меню на кавуновій дієті

Меню кавунової дієти

Кавунова дієта означає, що у раціоні має бути лише ця ягода та чиста питна вода. На період дієти, яка зазвичай триває від п'яти до семи днів, потрібно виключити будь-які інші напої.

Як розрахувати кількість кавуну на день? Тут все просто, формула така: 1 кг кавуну = 10 кілограмам вашого тіла. Отже, якщо важите 80 кілограмів, маєте з'їдати за день вісім кілограмів цієї ягоди.

Краще за все розподілити потрібну кількість кавуну на три приймання, між якими маєте пити вдосталь чистої питної води.

Як закріпити результат, або Секрети виходу з кавунової дієти

Щоб привести фігуру до ладу на ягідному харчуванні, важливо не лише слідувати рекомендаціям та меню, але й дотримуватися особливої дієти після виходу з кавунової.

дієта на кавуні

  • У першій половині дня необхідно їсти каші – вівсяну або гречану, на воді, без масла і цукру. Нежирне м'ясо, салати та сири.

  • У другій половині дня потрібно дотримуватися кавунового меню. Кавун варто припиняти їсти мінімум за три-чотири години до сну.

Щоб забуті кілограми не наздогнали знову, дієтологи рекомендують після закінчення дієти також не вживати протягом двох тижнів жирну, смажену їжу, а також солодощі й борошняні вироби.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme